Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 22. októbra 2020

Národný park Muránska planina preniesol do Incheby v Bratislave Zbojnícky salaš ZBOJSKÁ

26. januára 2012 | Komentáre: 0 |

Environrezort sa na tohtoročnom veľtrhu ITF Slovakiatour prezentuje skutočne autenticky. Národný park Muránska planina preniesol do Incheby v Bratislave zbojnícky salaš a časť prírody i atmosféry priamo z horského sedla Zbojská. Výstavný priestor oživili aj exponáty z fondu Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši: orol skalný, orol krikľavý, vydra riečna, výr skalný, sova lesná, mačka divá, myšiak lesný, líška hrdzavá, bocian čierny, jastrab krahulec a rys ostrovid. Stánok na veľtrhu Slovakiatour otvoril minister životného prostredia, József Nagy.

Prioritou národného parku je aktívne podporovať rozvoj trvaloudržateľného turizmu v regióne a prispievať tak k rozvoju územia. Ako prvý národný park z krajín karpatského regiónu sa Muránska planina registrovala ako „kandidátsky národný park pre ocenenie Európska charta pre trvaloudržateľný turizmus,“ ktoré európskym chráneným územiam udeľuje Federácia EUROPARC. Muránska planina svojim návštevníkom ponúka pokoj a relax uprostred nádhernej prírody. Je to územie vhodné najmä pre pešiu a lyžiarsku turistiku, cykloturistiku, či vzmáhajúcu sa turistiku na koni.
Návštevníci veľtrhu v Inchebe sa môžu z výstavných panelov dozvedieť viac o národnom parku, jeho faune, flóre, histórii a pod. Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva na podujatí zároveň ponúka environvýchovné propagačné materiály financované aj z projektu EÚ NATURA 2000 v celoživotnom vzdelávaní: metodické príručky, pracovné listy pre materské a špeciálne školy, atlas Chránené stromy Slovenska či bulletin Výber zo zbierok múzea.
Jeden z najkrajších kútov Slovenska – Muránsku planinu – v Bratislave prezentuje Štátna ochrana prírody SR, zastúpená Správou Národného parku Muránska planina a Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva Liptovský Mikuláš. Podujatie sa uskutočňuje v spolupráci s mikroregiónom Muránska planina – Čierny Hron a salašom Zbojská – jedným z najaktívnejších členov partnerstva.

ZDROJ: Mgr. Beatrice Hudáková, Ministerstvo životného prostredia


Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA