Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. júla 2020

Najsilnejšiu búrku v stredu SHMÚ zaznamenal na severe Rimavskosobotského okresu

31. júla 2019 | Komentáre: 0 |

Najsilnejšia z búrok, ktoré sa počas dnešného dňa (31. 7. 2019) vyskytovali na území celého Slovenska, bola na severe Rimavskosobotského okresu.

Rozvodnený potok v Rimavskej Bani (foto: Elena Polóniová)

Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej facebookovej stránke. „Najsilnejšia búrka bola, respektíve ešte prebieha, na severe okresu Rimavská Sobota. V obci Rimavské Brezovo trvá silný dážď už hodinu, zatiaľ spadlo 54 milimetrov a búrka tu stále trvá,“ informoval o 15:26 SHMÚ.

Podľa slov starostky susednej obce Rimavská Baňa Eleny Polóniovej búrka v intraviláne ich dediny nespôsobila žiadne zásadné škody. „Len potok Repno, ktorý priteká od Sinca, bol taký rozvodnený, že bol tesne pred vyliatím z koryta,“ konkretizovala starostka. Dodala, že od starostu Rimavského Brezova Mariána Šivaru má informáciu, že v jeho dedine sa voda od Sinca preliala cez niektoré dvory.

Búrky však bičovali aj ďalšie obce v našom regióne. „Hnúšťa – voda stála na cestách, viditeľnosť bola slabá, z polí sa valila voda. Dnes od Revúcej do Rimavskej Soboty 5 búrok,“ komentovala príspevok SHMÚ na Facebooku Romana Augusta Ulická. Naopak, v Brezne a okolí bolo podľa diskutujúcich pekné počasie a veľmi teplo. Takisto pri Rimavskej Sobote búrka popoludní len „pohrozila“ a vyskytol sa iba slabý dážď. Večer však riadne zapršalo aj tam a rovnako i na juhu okresu.

SHMÚ však na búrky upozorňuje aj v najbližších hodinách. Do 19:00 pre náš okres platí výstraha druhého stupňa a do 22:00 výstraha prvého stupňa. „V okrese Rimavská Sobota je zvýšená pravdepodobnosť výskytu silných búrok s krúpami, najmä v severnej časti okresu, kde sa už intenzívne búrky v priebehu predchádzajúcich hodín vyskytli, a ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ varuje SHMÚ.

Upozornenie prvého stupňa na búrkovú aktivitu bude platiť aj zajtra od 12:00 do 21:00.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: SHMÚ; Elena Polóniová


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA