Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. decembra 2020

Na Skorušine sa bude opäť lyžovať

2. decembra 2010 | Komentáre: 0 |

V lyžiarskom stredisku na Skorušine neďaleko obce Klenovec je zimná príprava v plnom prúde. „Na Skorušine sme nelyžovali už tri sezóny. Dve sezóny sa nelyžovalo pre nedostatok snehu a tretiu resp. minulú sezónu sme nelyžovali pre majetko-právne problémy“ informoval konateľ spoločnosti Ski Skorušina s.r.o Ján Sihelský.

„Od vzniku problémov s pozemkami sme viedli rokovania s majiteľom pozemkov a dnes môžeme povedať že sme ich doviedli k zdarnému koncu. Od septembra sa pripravujeme na lyžiarsku sezónu a hneď ako nám to dovolia snehové podmienky budú lyžiarske vleky spustené. Dnes je v stredisku približne 25 až 35 cm neutlačeného snehu“ pokračoval Sihelský.

Oproti minulým sezónam sa v stredisku nepodarilo vykonať žiadne zmeny či už pre finančnú situáciu, ako aj pre iné problémy s prevádzkovaním lyžiarskeho strediska nad zásobárňou pitnej vody. „Ceny vstupeniek budú približne na tej úrovni ako za posledné roky. V zimnej sezóne 2010/2011 plánujeme prevádzkovať občerstvenie ako po minulé roky. Verím, že po nasnežení ešte niekoľkých centimetrov snehu sa uvidíme na zjazdovkách na Skorušine. Na staré známe, ale aj nové tváre na zjazdovkách a na čaji v bufete sa teší kolektív Lyžiarskeho klubu Klenovec“ povedal na záver Sihelský.

Ján Sihelský sa chce touto cestou poďakovať p. P. Láskovi za ochotu nájsť spoločné riešenie, aby sa nemuselo ničiť to, čo tu naši predchodcovia postavili a Ski Skorušina s.r.o. sa bude snažiť udržať a zveľaďovať lyžiarske stredisko najlepšie, ako bude možné. Je to krásny kus prírody na šport, relax a vypnutie z každodenného zhonu dnešného života. Ešte raz ďakujeme.


ZDROJ: PR platený článok

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

Diskusia je zatvorená.


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA