Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. októbra 2019

Na Rontouke vládla dobrá nálada, prialo i počasie

25. júna 2012 | Komentáre: 0 |

To, že na divácky úspech najlepšie zaberá úspešná tradícia je známe. A ak sa pridá tradične dobrý program a vyjde aj počasie, na Klenovskú rontouku sa schádzajú tisícky ľudí zo širokého okolia.

Organizátori pre priaznivcov tradičnej a ľudovej kultúry pripravili jarmok remesiel, tvorivé dielne spevu, hudby, tanca, remesiel, dvory gastronomických špecialít, sprievodné súťažné aktivity a samozrejme víkend plný hudby, tanca a spevu.

Program štartoval v piatok dopoludnia tradičnými pozývačkami po regióne, kde mladým tanečníkom vypomáhali aj kolegovia z FS USKUDAR z Turecka. V Klenovci od 17:00 otvorili tradičné dvory (Klenovský, MAS Malohont, Chovateľský, Štrúdľový, Rozprávkový, Lomovský, Remeselný, Starých mám, Gazdovský, U Poľovníka, Kováčsky, Rezbársky a Remeselný.

Program pokračoval vystúpením detských folklórnych súborov a sólistov spevákov z regiónu Gemera-Malohontu – DFS Lykovček z Revúcej, DFS Zornička a Mladosť z Klenovca, sólisti z DFS Lieskovček z Rimavskej Soboty a z DFS Zrkadielko z Hnúšte.

Vo večernom programe Z dvoch strán Vepra sa predstavili FS Vepor z Klenovca a FS Kýčera z Čierneho Balogu. Nasledovali vystúpenia hostí – FS Rusava a FS Hanačka z Českej republiky a FS USKUDAR z Turecka a večerný program ukončili Vrchári z Podpoľania, ĽH FS Podpoľanec z Detvy.

Sobotný program pokračoval jarmokom a aktivitami v dvoroch, školou spevu, tanca a súťažami. Večerný program na klenovskom amfiteátri odštartoval FS Mladosť z Banskej Bystrice. Nasledovalo vyvrcholenie festivalu – spomienka na Mikuláša Senku v podaní FS Vršatec z Dubnice nad Váhom, FS Rimavan z Rimavskej Soboty a MSS Húžva z Hnúšte. Sobotný večer ukončili ĽH Hronsečania z Hronseku a FS Železiar z Košíc.

Kvalitná dramaturgia Stanky Zvarovej, vynikajúce obsadenie, dobrá nálada i priazeň počasia, to všetko priniesol úspešný 34. ročník GMFS.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA