Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 7. marca 2021

Na post riaditeľa ZŠ Nábrežie Rimavy traja uchádzači

18. januára 2011 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

Do výberového konania na post riaditeľa Základnej školy Nábrežie Rimavy v Hnúšti sa prihlásili traja uchádzači. Pre Echoviny.sk to potvrdila predsedníčka Rady školy Vlasta Pliešovská. Mesto Hnúšťa vyhlásilo výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa školy na decembrovom ustanovujúcom zastupiteľstve, nakoľko bývala riaditeľka Eva Fabová bola zvolená za poslankyňu mestského zastupiteľstva a k 14. decembru ukončila so ZŠ riadny pracovný pomer. Za jej zástupcu bol do zvolenia nového riaditeľa menovaný Jaroslav Bubanský.

Ako pre Echoviny.sk Pliešovska ďalej uviedla, obálky s prihláškami boli otvárané 13.januára 2011 za prítomnosti primátora Michala Bagačku, prednostky mestského úradu Anny Tóbikovej, predsedníčky a tajomníčky Rady školy. Po skontrolovaní obsahu týchto obálok prítomní skonštatovali, že všetci traja uchádzači spĺňajú  predpoklady výberového konania.

Výberové konanie sa uskutoční 24. januára v ZŠ Nábrežie Rimavy. Výberovú komisiu tvoria členovia Rady školy, delegovaní zástupcovia Krajského školského úradu Banská Bystrica a Štátnej školskej inšpekcie – Krajského inšpekčného centra Banská Bystrica. „Riaditeľa vymenúva na päťročné funkčné obdobie zriaďovateľ ZŠ na návrh výberovej komisie v lehote do 30 dní odo dňa predloženia návrhu. Tento návrh je pre zriaďovateľa záväzný. Prípadné odvolanie riaditeľa z funkcie môže vykonať tiež len zriaďovateľ ZŠ“ povedala na záver Vlasta Pliešovska.

Podľa našich informácii sa o post riaditeľa školy uchádzajú Janka Karabínošová, Janka Striežovská a Emília Urbanová.

ZDROJ: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
FacebookPosledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA