Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 2. decembra 2020

FUTBAL: Tisovec chce v pohári vyhrať. Zápas si z tribúny pozrie aj nový tréner

24. júla 2020 | Komentáre: 0 |

Posledný júlový víkend ponúkne úvodné zápasy nového ročníka Slovnaft Cupu.

V pohárovej súťaži sa z nášho regiónu predstaví len Tisovec, ktorý si v sobotu zmeria sily s Breznom.

„Zápas berieme ako lepšiu generálku pred prvým ligovým kolom v Poltári. Po rokoch to bude susedské derby s Horehroním. Samozrejme, budeme sa snažiť uhrať čo najlepší výsledok, aby sme sa nemali za čo hanbiť. Snáď sa budeme tešiť z víťazstva,“ skonštatoval Peter Rukavica, manažér MŠK Tisovec.

Futbalisti z mesta pod Hradovou mali do pohárových bojov nastúpiť pod vedením trénera Petra Petrána. Tomu Slovenský futbalový zväz nedávno zrušil dištanc z roku 2018, no pre povinnosti v Rimavskej Sobote do Tisovca neprešiel.

A mužstvo však neostane bez vedenia a podľa Rukavicu je dohoda s novým koučom na spadnutie. „S novým trénerom sme sa stretli a sme na 99 percent dohodnutí. Páčila sa mu vízia nášho klubu a aj predsezónne ambície. Zatiaľ však nechcel, aby sme prezradili jeho meno. Má v úmysle pozrieť si výkony chlapcov na sobotnom zápase z tribúny a po stretnutí sa príde do kabíny zoznámiť,“ povedal Rukavica a prezradil, že nový lodivod MŠK pochádza z Brezna.

Do pohárového zápasu by mohli zasiahnuť aj traja Horehronci Peter Szczepaniak, Peter Švantner a Marek Očenáš. Hoci klub pôvodne avizoval ich odchod, trojica sa rozhodla pokračovať v tíme z mesta pod Hradovou.

Kabínu opustili len Ján Halaj, ktorý odišiel do Rimavskej Soboty, Patrik Husaník, ktorý si to namieril do Poltára, a pre pracovné povinnosti do Revúcej prestúpil Dávid Šestina.

Zápas 1. kola Slovnaft Cupu medzi Breznom a Tisovcom sa odohrá v sobotu 25. júla od 17.30 hod. na breznianskom trávniku. Stretnutie bude naživo prenášať portál Futbalnet.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: P. Rukavica, Echoviny.sk; Foto: ilustračné


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA