Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. júna 2019

MICHAL BAGAČKA: Túto obrovskú dôveru si neskutočne vážim a beriem ju ako veľkú výzvu

21. marca 2012 | Komentáre: 0 |

Nedávne parlamentné voľby majú jasného víťaza. Je ním strana SMER – SD, ktorá získala najviac hlasov nie len v týchto voľbách, ale v histórii Slovenska vôbec, a v parlamente tak obsadí 83 kresiel. Jedno z nich dostane aj primátor mesta Hnúšťa, Michal Bagačka, ktorý bude v parlamente zastupovať rimavskosobotský okres.

Dostali ste sa do NR SR, dokonca ste sa vyšvihli zo 77 pozície na 53. Očakávali ste, že postúpite priamo z kandidačnej listiny?

Priznám sa, nečakal som až také výrazné víťazstvo, no o to je očakávanie väčšie, je to aj obrovská zodpovednosť voči voličom. Dôveru a podporu som cítil na každom kroku v predvolebnej kampani a výsledok preferenčných hlasov je príjemným prekvapením a zároveň veľkým záväzkom.

Je to veľký krok. Čo všetko sa zmení vo vašom profesijnom živote?

Priamy mandát znamená, že poslanec zastupuje záujmy občanov celé volebné obdobie, kým náhradník je náhradník a nikdy nevie, čo sa udeje a tým pádom nemusí pôsobiť v parlamente celé obdobie.

Nebude pre vás časovo náročné venovať sa, takpovediac, trom povolaniam súčasne – povolaniu primátora mesta Hnúšťa, poslanca BBSK a poslanca NR SR?

Určite to bude časovo náročné, no pri dobrom rozvrhnutí kompetencií a časového fondu sa to zvládnuť dá, viacerí kolegovia pôsobia na týchto postoch. Pokiaľ bude treba, zahrniem do pracovného času aj sobotu a verím, že to zvládnem .

Aké sú vaše očakávania od pozície poslanca NR SR?

Očakávania sú vzhľadom na tak výrazné víťazstvo a aj  moje preferenčné hlasy  logicky veľké. Určite by som sa na túto neľahkú úlohu nedal, keby som neočakával, že budem môcť účinnejšie, podstatne účinnejšie ako z pozície primátora pomôcť nášmu mestu a nielen jemu, ale aj celému nášmu ťažko skúšanému regiónu od Revúcej, cez Rimavskú Sobotu, Poltár až po Lučenec.

Môžu občania okresu RS očakávať reálne kroky, ktoré ste rozhodnutý v budúcnosti spraviť a pomôcť tak rozvoju nášho regiónu?

Túto otázku som si dal ešte predtým ako som sa rozhodol, že budem kandidovať a odpovedal som si, že áno. Som si istý, že budem užitočný pre náš kraj ešte viac aj ako poslanec NRSR.  Skúsenosti mám a keď bude adekvátna podpora aj od vlády SR, určite sa  dokážeme  posunúť ďalej. Nemôžeme sa ale sústrediť len izolovane na jedno mesto, musíme bojovať za región komplexne a čím väčšia spoločná sila a tlak  bude, tým budeme úspešnejší. Určite sám nedokážem to, čo vie dokázať spolupráca, spoločné vystupovanie, spoločná podpora dobrých a perspektívnych projektov.

Chceli by ste na záver niečo odkázať svojim voličom?

Priatelia, keďže väčšina našich občanov si zvolila za víťaza volieb stranu Smer – SD a ja som jej súčasťou, rád by som sa Vám poďakoval za podporu strany ako aj mojej osoby.  Do parlamentu SR idem s odhodlaním pomôcť nášmu kraju, chcem prispieť k zlepšeniu života našich občanov najmä čo sa týka podpory zamestnanosť . Túto obrovskú dôveru si neskutočne vážim a beriem ju ako veľkú výzvu nesklamať Vás. Ďakujem.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

Diskusia je zatvorená.

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA