Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 28. januára 2021

V priestoroch MsKS v Hnúšti prebehlo v roku 2020 viacero stavebných prác

29. decembra 2020 | Komentáre: 0 |

Hoci uplynulé mesiace neboli pre Mestské kultúrne stredisko (MsKS) v Hnúšti priaznivé, pod jeho hlavičkou sa podarilo zrealizovať niekoľko stavebných prác a renovácií v priestoroch strediska.

Ešte na začiatku roka dali vyrobiť a neskôr nainštalovali držadlá na schodisko v prístavbe MsKS pre deti i dospelých. Tiež dali vyrobiť zábradlia v šatni oproti Zrkadlovej sále, natiahla sa elektrika na ohrievač teplej vody na toaletách v prístavbe a vyrobili a osadili sa drevené ochranné kryty na radiátory v zrkadlovej sále.

„Vo februári sa nainštalovala wi-fi do všetkých miestností v prístavbe domu kultúry. V marci sa uskutočnila naplánovaná oprava strechy knižnice. Natrela sa polyuretánovým náterom a nainštalovali sa odpadnuté protisnehové prvky – sneholamy. V marci sme opätovne upozornili oddelenie výstavby na zhoršujúci sa stav stropu v kinosále. Následne bol na obhliadke statik, ktorý vyhlásil strechu v kinosále za havarijný stav s odporučením zrušiť všetky naplánované akcie, pokiaľ sa neopraví. Koncom marca poslanci mestského zastupiteľstva prekonzultovali havarijný stav na a navrhli riešenia,“ priblížila Diana Vojenčiaková, riaditeľka MsKS v Hnúšti, v správe o činnosti strediska.

V prvom letnom mesiaci prebehla oprava steny v klubovej miestnosti. Súkromná firma v júli opravila strechu na amfiteátri a natrela premietaciu plochu. Podľa riaditeľky by sa neskôr mal vymaľovať aj interiér Múzea socialistických kuriozít, kde cez strechu zatekalo a zničila sa omietka.

„MsKS svojpomocne natrelo spodnú časť premietacieho plátna čiernou farbou, vyčistilo príchodovú cestu na amfiteáter a technické služby odstránili náletové dreviny, čím sa výrazne zvýšila kvalita tohto krásneho priestoru. V júli nám pracovníci mestského úradu zabetónovali štyri skrinky na lepenie plagátov a propagáciu podujatí v Mariášiho záhrade, na sídlisku 1. mája a Klokočovej ulici a na Námestí J. Francisciho.“

Oprava strechy nad kinosálou

V septembri sa začala oprava strechy nad kinosálou. Odstránili sa staré nosníky a pôvodnú 7 centimetrov hrubú izoláciu nahradila nová hrubá 25 centimetrov.

„Namontovala sa nová strešná plechová krytina, systém na odvádzanie dažďovej vody a protisnežné prvky na strechu nad kanceláriami. Po týchto prácach sa inštaloval kazetový strop, šesť kaziet je svetelných so svietivosťou 4 050 lumenov, čím sa výrazne zlepšilo osvetlenie sály. Demontované sedadlá firma vrátila do pôvodného stavu s tým, že mnohé z nich neboli dôkladne upevnené a staré skrutky nahradili novými a doplnili všetky chýbajúce. MsKS dalo z vlastného rozpočtu vymaľovať sálu,“ vymenovala riaditeľka MsKS.

Súkromná firma urobila niektoré práce sponzorsky a cena stavby sa tak z pôvodnej sumy takmer 71 680 eur nemusela navyšovať.

„Upozorňujeme na havarijný stav únikového východu spoločenskej sály prístavby domu kultúry od obchodu, ktorý už z hľadiska bezpečnosti a noriem neplní svoju funkciu. Je predelený len z OSB dosiek, ktoré sa rozpadávajú. Podlaha sa prepadla, schodisko je tiež celé zvlhnuté. Odvod dažďovej vody nebol vyriešený, kvôli čomu zateká a plesnivie stena v klubovej miestnosti určenej pre dôchodcov,“ dodala Vojenčiaková s tým, že predbežná cena týchto prác by nepresiahla 2-tisíc eur.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Správa o činnosti MsKS, Foto: ilustračné


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA