Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. júla 2020

Mestská polícia v Tisovci riešila nespratné deti, túlavé psy i neprispôsobivých

23. decembra 2019 | Komentáre: 0 |

Problémy s neprispôsobivými občanmi, nespratnými deťmi či túlavými psami. Všetky tieto záležitosti riešila počas druhého a tretieho štvrťroka 2019 Mestská polícia (MsP) Tisovec.

Vyplýva to zo správ o činnosti MsP za uvedené obdobie.

„MsP rieši opakovane problémy s túlavými, resp. nechcenými psami. Sú umiestňované v kotercoch pri firme Calmit. Tu nastáva problém – zabezpečenie pravidelnej stravy, chovanie, venčenie, čistenie kotercov. Niektoré psy si nájdu majiteľov, avšak iné zostávajú v koterci. Problém je, že útulky sú plné a niekedy veľmi dlho trvá, kým psa útulok prevezme,“ informoval v správe za II. polrok príslušník MsP Ján Vengrín.

Policajtom však podľa neho pomáhali dobrovoľníčky a jedného zo psov sa podarilo umiestniť do areálu spoločnosti Mestské lesy Tisovec, ktorý teraz stráži.

Jedným z miest, kde MsP zasahovala často, bolo pohostinstvo Deravý sud na Francisciho ulici. V období mesiacov apríl, máj a jún tam tisovskí mestskí policajti vykonali dovedna 17 kontrol a zistili dva priestupky, ktoré doriešili v blokovom konaní.

Okrem toho MsP pomáhala štátnym policajtom z Obvodného oddelenia Policajného zboru (OO PZ) v Hnúšti pri pátraní po nezvestnej osobe a riešila i prípad na Štefánikovej ulici, kde kričala z domu o pomoc jedna pani. „Vec prevzala k realizácii hliadka OO PZ Hnúšťa – podozrenie z týrania,“ dodal Vengrín.

Úspech zaznamenali mestskí policajti pri objasňovaní trestného činu krádeže železa v objekte spoločnosti Calmit, kde pomocou kamier zistili troch páchateľov a vec odstúpili na doriešenie Okresnému riaditeľstvu PZ v R. Sobote.

Niekedy aj úsmevné príhody

Okrem takýchto závažnejších prípadov sa však pri práci MsP občas vyskytnú aj menej vypäté situácie. V sledovanom období medzi ne patrila udalosť, keď kone poškodili kvetinový záhon oproti Centrálu či prípad, keď si občan vybral peniaze z bankomatu, ale zabudol si ich vziať. Do podobnej kategórie možno zaradiť odcudzenie futbalovej lopty v Rimavskej Píle či krádež zelených jabĺk v jednej záhrade.

V máji riešili mestskí policajti prípad, keď líška jednému občanovi zabila päť sliepok. „MsP Tisovec umiestnila klietku na odchyt do jeho záhrady. Páchateľa sa do klietky nepodarilo odchytiť – nevrátil sa na miesto činu,“ podotkli policajti, čím zároveň preukázali svoj zmysel pre humor:-)

Naopak, činnosť MsP v sledovanom období negatívne ovplyvnilo chýbajúce motorové vozidlo, keďže ich obstarožná Lada Niva sa už dávnejšie pokazila. Z tohto dôvodu bol napríklad problém vykonávať zásahy v Rimavskej Píle.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, MsP Tisovec


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA