Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 27. septembra 2020

Tisovskí policajti majú po mesiacoch k dispozícii služobné auto

3. marca 2020 | Komentáre: 0 |

Mestskí policajti v Tisovci už nie sú bez služobného auta. Strážcovia poriadku v meste pod Hradovou sa niekoľko mesiacov pasovali s problémom chýbajúceho policajného auta.

Ten sa nedávno podarilo vyriešiť.

„Krátko po mojom nástupe do funkcie doslúžilo služobné auto mestskej polície Lada Niva, ktoré bolo už opotrebované. Žiaľ, nemali sme možnosti kúpiť nové vozidlo, pretože sme riešili situáciu okolo problematickej bianko zmenky. S poslancami sme sa dohodli, že najskôr musíme vyriešiť tieto finančné záležitosti. Mali sme tiež pozastavené väčšie investície v meste,“ vysvetlila primátorka Tisovca Irena Milecová.

Tamojší policajti si mohli požičať iné mestské vozidlo, no ulice mesta často kontrolovali po svojich. „Myslím, že to bolo v niečom prospešné. Ľudia určite ocenili fakt, že členov policajného zboru aj naše poriadkové služby videli v teréne častejšie. Na situácii sa teraz nič nezmení. Hliadky budú naďalej pravidelne v teréne, len sa budú môcť rýchlejšie presúvať,“ skonštatovala Milecová.

Situáciu s absentujúcim autom vyriešil návrh z ekonomickej komisie a policajti tak dostali Škodu Octavia z majetku Mestských lesov Tisovec. Vozidlo sa previedlo darovacou zmluvou a samospráva tak nemusela ubrať z rozpočtu. „Máme dohodu s našimi Mestskými lesmi a ak si to situácia alebo terén budú vyžadovať, policajtom požičajú svoju Ladu Niva.“

Škodovka už členom zboru slúži a samospráva preto neplánuje investovať do nového policajného vozidla. Vozový park mesta by sa však napriek tomu mohol rozšíriť. „Ja osobne sa nepotrebujem voziť na drahom aute. Pre mesto je dôležitejšie kúpiť nové deväťmiestne vozidlo, ktoré by slúžilo deťom, športovcom, seniorom a všetkým našim občanom. Vedeli by sme ho využívať aj pri kultúrnych akciách či návštevách partnerských miest,“ uzavrela primátorka.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Irena Milecová, tisovec.com


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA