Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. apríla 2019

Mestskej polícii v Hnúšti pomáhajú s túlavými psíkmi aj tri dobrovoľníčky

23. novembra 2018 | Komentáre: 0 |

Starostlivosť a pomoc s túlavými psíkmi, ktoré v Hnúšti odchytí mestská polícia (MSP), zabezpečujú okrem policajtov aj tri dobrovoľníčky – Miroslava Hochmanová a Oxana Lukáčová z Hnúšte, ako aj Anna Krankušová z miestnej časti Hačava. Všetky tri za svoju záslužnú a obetavú prácu v prospech opustených zvierat dostali tohto roku od mesta oficiálne poďakovanie.

„Pomáhajú nám dlhodobo. Sú dokonca dobrovoľníčkami v Slovenskej aliancii ochrancov zvierat, ktorá má sieť po celom Slovensku a i v Čechách, kde sa im už tiež podarilo umiestniť niektoré psy od nás,“ podotkol náčelník MsP Milan Migaľa.

Ako pokračoval, A. Krankušová u seba doma dočasne poskytuje prístrešie pre psy, najmä keď ide o šteniatka, alebo zranené psíky, ktoré potrebujú špeciálnu starostlivosť. M. Hochmanová sa zase veľkou mierou zasadila o to, aby bol v Hnúšti vybudovaný prvý priestor pre voľný pohyb psov v lokalite pri Ulici 1. mája.
„Tretia dobrovoľníčka, O. Lukáčová, má pri svojom rodinnom dome neraz aj vyše desať cudzích psíkov. Nedávno nám pomohla napríklad s malým šteňaťom, ktoré sme našli a nemali sme v našich podmienkach šancu postarať sa oň,“ dodal Migaľa.

Ročne odchytia 50 psov, k novým majiteľom z nich smeruje 20

MsP podľa údajov náčelníka každoročne odchytí v Hnúšti na verejných priestranstvách okolo 50 psov. „Napríklad vlani ich bolo presne 51. Z nich u 39 sa nám podarilo identifikovať ich držiteľov, u zvyšných 12 nám s umiestnením do náhradnej starostlivosti pomohli práve spomínané tri dámy. Avšak aj pri tých 39 zistených držiteľoch nám v niektorých prípadoch takisto pomohli, pretože sa stalo, že pôvodný majiteľ psa zomrel, bol po mozgovej príhode a nedokázal sa už o zviera postarať, prípadne sa odsťahoval a psa nechal v meste,“ ozrejmil náčelník. Celkovo tak uvedené tri dobrovoľníčky ročne pomôžu umiestniť do nového domova zhruba 20 psov.

Problém s túlavými zvieratami je obzvlášť pálčivý práve v našom okrese, kde nefunguje ani jediný útulok. Najbližšie sú až v Brezne, Revúcej, Lučenci a Fiľakove. V Rimavskej Sobote má postaviť útulok s podporou samosprávy občianskej združenie Šťastné labky, zatiaľ však k jeho výstavbe nedošlo.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA