Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. októbra 2020

Hnúšťa: Mestská polícia bude sídliť v nových priestoroch

7. júla 2017 | Komentáre: 0 |

Súčasný priestor už nevyhovoval, priestory rekonštruovali aj nezamestnaní.

Nové sídlo mestskej polície je takmer dokončené

„Mestská polícia v Hnúšti momentálne využíva na svoju činnosť priestory, ktoré sú z hľadiska dispozície a pracovného využitia nevhodné pre jej činnosť. Z tohto dôvodu sa mesto rozhodlo, že pre MsP vybuduje nové priestory, ktoré budú pre jej činnosť vyhovujúce,“ informoval Echoviny.sk Michal Vacula z Oddelenia výstavby, rozvoja územia a životného prostredia Mestského úradu v Hnúšti.

Za nové priestory vybralo mesto budovu za mestským úradom, kde sa nachádza chránené pracovisko kamerového systému, garáže a archív. Práve časť s dlhodobými archívmi mesto následne uvoľnilo a dokumenty presťahovalo do prispôsobených priestorov v priemyselnom parku.

„Tým sa uvoľnili archívne priestory, ktoré sa za pomoci miestnej firmy a pracovníkov zamestnaných cez projekt Šanca na zamestnanie a cesta na trh práce premieňajú na nové kancelárie Mestskej polície. „Chcel by som vyzdvihnúť prácu zamestnancov tohto projektu, pretože aj keď sa nejedná o profesionálnych stavbárov, ich snaha stojí za to a výsledky sa dostavujú,“ doplnil Michal Vacula.

Kancelárie po rekonštrukcii dostanú nový vzhľad, sídlo mestskej polície bude v Hnúšti viditeľnejšie, prístupnejšie pre bežného občana a kompatibilnejšie. Dobudovaný bude aj bezbariérový prístup, ktorý doteraz chýbal.

„S prácou mestskej polície sme v našom meste dlhodobo spokojní. Jej členovia si zaslúžia pracovať v krajších podmienkach a rovnako týmto krokom zvýšime i komfort pre občanov pri návšteve mestskej polície,“ povedal pre Echoviny.sk primátor Hnúšťe Michal Bagačka.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA