Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Mesto Poltár získalo do svojho vlastníctva areál bývalej sklárskej školy

6. decembra 2010 | Komentáre: 0 |

Areál bývalej sklárskej školy vrátane telocvične, internátu, učebného a stravovacieho pavilónu ktorý vlastnil banskobystrický samosprávny kraj prejde do majetku mesta Poltár, ktoré už podpísalo zmluvu o prevode nehnuteľnosti do majetku mesta.

„V júni sme požiadali Banskobystrický samosprávny kraj o prevod majetku bývalej sklárskej školy. Dobrá vec sa podarila a teraz už budú môcť modernú telocvičňu využívať volejbalistky MVK Poltár a celý areál bývalej školy (ukončenie výučby k 30.6.2007) v približnej hodnote 1,3 milóna Eur bude slúžiť pre rozvoj a prospech občanov mesta Poltár,“ povedal pre Echoviny.sk dosluhujúci primátor mesta Ing. Pavol Rončák.

Poltár má zlú ekonomickú základňu a slabú infraštruktúrnu vybavenosť a v štruktúre priemyslu má dominantné zastúpenie sklársky priemysel. Mesto leží mimo hlavných cestných trás a z dopravného hľadiska je jeho najväčším nedostatkom zlá dopravná dostupnosť, ktorá je jednou z hlavných prekážok pre príchod investorov a pri regionálnom rozvoji.

„Rozvoju mesta by pomohlo, keby bol areál po bývalej sklárskej škole využitý na podporu podnikania a prilákanie zahraničných investorov v oblasti sklárskej výroby pokračoval Rončák. Podľa jeho ďalších slov v novom pláne hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta je zadefinované využitie týchto priestorov na zriadenie podnikateľského technologického inkubátora.

Časť priestorov školy bola prispôsobená pre prax učňov a nachádzajú sa tam aj nainštalované funkčné zariadenia na brúsenie krištáľu (s možnosťou ich okamžitého prenajatia príp. záujemcom) s čističkou, ktorá je veľmi dôležitá a mnohým, ktorí by chceli začať podnikať, chýba. Priestory sú prispôsobené aj manipulácii so sklom – nákladný výťah, nakladacia rampa a dostatočne veľké manipulačné priestory. Okrem toho sú tam rozostavané (hrubá stavba) aj dva ďalšie pavilóny (stravovací a pavilón pôvodne určený na „výučbu maľovania skla“).

„Tieto priestory boli stavebne prispôsobené na špeciálne účely a sú aj navzájom poprepájané spoločnými rozvodmi takže je výhodné ich využiť na zriadenie technologického sklárskeho inkubátora a na výrobné priestory pre podnikateľov v oblasti sklárskej výroby“ uzavrel Rončák.

ZDROJ: Echoviny.sk, foto: Google Earth

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA