Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. januára 2021

Mesto Hnúšťa zverejní neplatičov miestnych daní a ďalších poplatkov

24. januára 2012 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

Hnúšťanská samospráva zverejní neplatičov miestnych daní, poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady. Stane sa tak 1. februára 2012, neplatiči budú zverejnení na úradnej tabuli mesta, na webovej stránke www.hnusta.sk a v mestských novinách Hnúšťanský hlas. Informáciu pre Echoviny.sk poskytla prednostka mestského úradu Oľga Maciaková.

„Mesto sa roky snaží vymáhať od neplatičov tak fyzických ako aj právnických osôb nedoplatky na daniach z nehnuteľností, na daniach za psa i na poplatkoch za tuhý komunálny odpad. Na mnohých komisiách, ktoré zasadali k tvorbe mestského rozpočtu sme rokovali aj o forme a spôsobe možnosti naplnenia príjmovej časti rozpočtu a poslanci pripomienkovali vysokú sumu pri pohľadávkach na daniach a poplatkoch. Preto mesto pristupuje k tvrdším opatreniam voči svojim dlžníkom. Mimo upomienok, upozornení každoročne zasielaných dotknutým poplatníkom, ale aj súdnych exekúcií z ktorých mnohé nie sú úspešné, nakoľko už teraz vieme, že sa jedná o firmy v konkurzoch, by tomu mohlo napomôcť aj plánované zverejňovanie neplatičov,“ pokračovala prednostka.

Podľa jej ďalších slov, zverejňovanie neplatičov sa riadi zákonom o správe daní a poplatkov a týkať sa bude dlžníkov, ktorých dlžná suma v prípade fyzických osôb presahuje 160 eur a v prípade právnických osôb 1600 eur. „Samospráva vyzvala na svojej webovej stránke všetkých poplatníkov, ktorí majú nevyplatené dane a poplatky, aby ich vyplatili v čo najskoršom termíne do pokladne alebo na účet mesta podľa údajov na platobných výmeroch,“ uzavrela Maciaková.

Neplatiči celkovo dĺžia 398-tisíc eur, pričom sú to len poplatky nad 160 eur u fyzických osôb a sumy nad 1600 eur u právnických osôb, alebo fyzických osôb oprávnených na podnikanie.

ZDROJ: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

Diskusia je zatvorená.


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA