Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Mesto Hnúšťa z príspevku vlády zrekonštruuje škôlku na Nábreží Rimavy

23. marca 2018 | Komentáre: 0 |

Najväčšia časť z financií v celkovej výške 195 000 eur, ktoré mesto Hnúšťa dostane vo forme nového príspevku cez akčný plán rozvoja okresu, pôjde na rekonštrukciu škôlky na Nábreží Rimavy.

Pre Echoviny.sk to potvrdil primátor Michal Bagačka, ktorého podľa vlastných slov získanie príspevku teší o to viac, že v súčasnosti nie je vyhlásená žiadna vhodná výzva na rekonštrukcie takýchto objektov.

„Je to 40-ročná budova a počítam, že na jej obnovu pôjde okolo 170 000 eur.  Za tú sumu zrealizujeme zateplenie, výmenu okien a rekonštrukciu strechy,“ konkretizoval primátor s tým, že zo zvyšnej sumy buď zaplatia projektovú dokumentáciu na na prístavbu estrádnej sály pri budove Mestského kultúrneho strediska, alebo opravia jeho strechu.

Hnúšťanská samospráva prevádzkuje celkovo dve škôlky, okrem Nábrežia Rimavy sa druhá nachádza Klokočovej ulici. Tá bola zrekonštruovaná v uplynulom období. „Škôlka na Nábreží Rimavy je z nich väčšia, navštevuje ju takmer 130 detí. Keďže ide o naše posledné predškolské a školské zariadenie, ktoré si nutne vyžadovalo obnovu, bola to pre mňa taká srdcová záležitosť a úloha, ktorú som chcel splniť,“ dodal Bagačka.

Rimavskosobotskému okresu bol na základe uznesenia vlády SR, prijatého koncom februára na výjazdovom zasadnutí v Hnúšti, pridelený nový príspevok v celkovej výške 1,08 milióna eur z rezervy vlády. Okrem Hnúšte, ktorá z neho dostala najvyšší podiel (spomínaných 195 000 eur) si najviac prilepší Tisovec, kam smeruje 145 000 eur na rekonštrukciu budov mestského úradu a materskej školy, ako aj na výmenu povrchu multifunkčného ihriska pri základnej škole.

Ďalších 8000 eur dostane mesto Tisovec na obnovu hrobov Samuela Daxnera a Gustáva Lojka a 5000 eur pôjde občianskemu združeniu Zubačka na zhotovenie vstupnej brány do svojho areálu.

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA