Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. septembra 2020

Mestá dostali dotáciu od vlády, začínajú opravovať cesty

17. mája 2013 | Komentáre: 0 |

Peniaze už dorazili aj do Hnúšte, Klenovca a Tisovca. Vláda podporila samosprávy podľa počtu kilometrov, ktoré obec spravujú.

vytlkNepriaznivá zima mimoriadne zaťažila rozpočty miest a obcí, keď na zimnú údržbu museli vynaložiť omnoho viac prostriedkov, ako sa plánovalo. Vláda Roberta Fico vyčlenila na pomoc samosprávam 8 miliónov eur práve na opravu zničených ciest. Ďalších 8 miliónov dostali samosprávne kraje, ktoré spravujú cesty II. a III. triedy.

Mesto Hnúšťa získalo viac ako 5-tisíc eur. „Najproblematickejšie komunikácie sa nám podarilo z dotácie vlády zrekonštruovať už na jeseň. Vďaka tejto dotácii budeme rekonštruovať ďalej,“ povedal pre Echoviny.sk primátor Hnúšte Michal Bagačka. Ako uviedol, najproblémovejšie úseky majú zmapované a postupovať budú podľa rozsahu poškodenia. „Rekonštruovať chceme prostredníctvom vlastnej organizácie, Technických služieb mesta,“ dodal Bagačka.

Ako pre Echoviny.sk potvrdila starostka obce Klenovec Zlata Kaštanová, peniaze na opravy ciest už od vlády dorazili aj na účet obce Klenovec. „Dostali sme 2-tisíc eur,“ povedala Kaštanová.

Mesto Tisovec dostalo 5 400 eur. „Uplynulá zima bola voči našim cestám mimoriadne nepriaznivá, preto som rád, že sa obciam rozhodla pomôcť vláda. Peniaze sme dostali tento týždeň,“ povedal pre Echoviny.sk primátor Tisovca Peter Mináč.

Mesto Rimavská Sobota dostalo približne 18-tisíc eur. Vláda rozdelila financie podľa počtu kilometrov, ktoré obec spravujú. Peniaze dostalo takmer 3000 miest a obcí.

Štát sa rozhodol pomôcť aj samosprávnym, Banskobystrický kraj dostal 1,415 milióna eur už v marci. BBSK má takmer 2 500 kilometrov ciest II. a III. triedy a ich údržbu má na starosti Banskobystrická regionálna správa ciest.

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA