Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. decembra 2020

MAS MALOHONT vyhlásila ďalšie výzvy pre obce – rozdelí v nich 730 000 EUR

2. septembra 2010 | Komentáre: 0 |

Miestna akčná skupina MALOHONT vyhlásila ďalšie výzvy pre obce na predkladanie projektov v rámci realizácie integrovanej stratégie rozvoja územia MAS – Malohontu srdce dáme, o rozvoj sa postaráme – prístupom LEADER.

Vyhlásené výzvy sú určené pre obce zahrnuté do územia MAS MALOHONT, ktoré môžu do 02.11.2010 predkladať projekty zamerané na úpravu verejných priestranstiev, rekonštrukciu a modernizáciu rekreačných zón, objektov spoločenského významu, na budovanie a rekonštrukciu cyklotrás, ihrísk a pod.

Najnižšia suma, ktorú môžu obce získať je 6 638,78 EUR (199 999,89 SK) a najvyššia 66 387,84 EUR (2 000 000,07 SK). Celkovo sme na tieto výzvy vyčlenili 730 000 EUR (22 mil. SK).

Rovnako zamerané výzvy pre obce boli vyhlásené aj v decembri minulého roka. Aj napriek tomu, že sme ich vyhodnotili v marci 2010, do dnes ešte nie je známe stanovisko Pôdohospodárskej platobnej agentúry, ktorá kontroluje správnosť prijímania, registrácie, hodnotenia a výberu týchto projektov. Rovnaké výzvy budú vyhlásené ešte aj v roku 2011.

Čo bude nasledovať po predložení projektov zo strany obcí?

Miestna akčná skupina MALOHONT zostaví z kandidátov navrhnutých členmi MAS 7 – člennú Výberovú komisiu MAS, ktorá skontroluje všetky projekty po administratívnej stránke a ohodnotí ich podľa vopred určených bodovacích kritérií. Vo Výberovej komisii MAS budú mať svoje zastúpenie starostovia, podnikatelia aj občianske združenia zo všetkých troch mikroregiónov spojených do MAS.

Pred hodnotením projektov dáme všetkým žiadateľom možnosť v krátkosti prezentovať svoj projekt, resp. navštívime miesto realizácie projektu. Následne Výberová komisia MAS vyberie na základe pridelených bodov tie projekty, ktoré odporúča schváliť a tie, ktoré neodporúča na schválenie.

Pracovníci Kancelárie MAS zašlú všetky projekty na Pôdohospodársku platobnú agentúru, ktorá skontroluje správnosť celého procesu hodnotenia. Až po jej rozhodnutí bude s podporenými žiadateľmi podpísaná zmluva, na základe ktorej získajú schválenú podporu na realizáciou svojich projektov.

Podrobné informácie o výzvach, formuláre a podporné dokumenty nájdete na web stránke MAS: www.malohont.sk

Bc. Miroslava Kubaliaková, manažérka MAS MALOHONT

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA