Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. decembra 2020

MAS MALOHONT schválila ďalších jedenásť projektov obcí

13. januára 2012 | Komentáre: 0 |

Hodnotenie projektov Výberovou komisiou MAS

Od 14. septembra do 14. decembra 2011 mali obce zahrnuté do územia MAS možnosť predkladať projekty zamerané na rekonštrukciu spoločenských objektov, výstavbu ihrísk a prvkov drobnej architektúry či na úpravu verejných priestranstiev.

Do termínu uzávierky bolo predložených dokopy 11 projektov s celkovou požadovanou sumou 314 840,56 EUR, ktoré v dňoch 11. – 12. januára 2012 hodnotila Výberová komisia MAS zložená zo zástupcov samospráv, podnikateľov a občianskeho sektoru. Na základe administratívnej kontroly a následného hodnotenia projektov podľa bodovacích kritérií boli schválené všetky predložené projekty. Súčasťou hodnotenia a výberu projektov bola aj ich verejná prezentácia predkladateľmi projektov.

Vo výzve č. 7/PRV/MAS 16 boli podporené projekty obcí Drienčany, Kružno, Lehota nad Rimavicou, Kokava nad Rimavicou, Veľký Blh, Klenovec, Rimavské Brezovo, Veľké Teriakovce, Padarovce a mesta Hnúšťa. V rámci nich je naplánované napríklad vybudovanie rozprávkového labyrintu v Drienčanoch, vonkajšieho fitnescentra v Hnúšti či ihriska a hry v obci Kružno, kde sa inšpirovali rovnomennou stolovou hrou. K ďalším projektom patrí rekonštrukcia autobusových zastávok v obci Veľký Blh a Kokava nad Rimavicou a výstavba multifunkčných ihrísk v obci Rimavské Brezovo, Veľké Teriakovce a Padarovce. V druhej výzve č. 8/PRV/MAS 16 bol schválený jediný predložený projekt obce Hostišovce zameraný na úpravu verejných priestranstiev.

Klub dôchodcov v Klenovci

V oboch výzvach neboli vyčerpané všetky financie, ktoré boli na projekty vyčlenené, preto budú presunuté do výziev na predkladanie projektov v tomto roku.

Hoci boli projekty na úrovni MAS MALOHONT schválené, konečné rozhodnutie o poskytnutí podpory na projekt vydáva Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA), ktorá vykoná kontrolu správnosti celého výberového procesu.

Financie na podporu uvedených projektov má MAS MALOHONT schválené z Programu rozvoja vidieka SR – Os 4 Leader, a to už od konca roku 2009, odkedy ich prostredníctvom výziev na predkladanie projektov každoročne rozdeľuje na rôzne projekty obcí a podnikateľov v cestovnom ruchu.

ZDROJ: Ing. Miroslava Kubaliaková, manažérka MAS

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA