Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. januára 2021

Lyžovať sa dá u nás zatiaľ len na Zbojskej alebo v okolí Kokavy

29. decembra 2018 | Komentáre: 0 |

Hoci tohtoročná zima už priniesla istú snehovú nádielku, na spustenie lyžiarskych stredísk, ktoré sú závislé od prírodného snehu, to zatiaľ nestačí. V našom regióne sú preto v prevádzke zatiaľ len tie strediská, kde majú aj snežné delá.

„Máme okolo 20 až 30 centimetrov snehu, podmienky sú dobré a napriek poslednému dažďu v piatok je svah spôsobilý. Sme v prevádzke počas víkendov aj pracovných dní a myslím, že budeme aj naďalej, keďže už hlásia ochladenie,“ uviedol konateľ strediska ADA Zbojská Miloš Alberty. V stredisku majú 300-metrovú zjazdovku, otvorené je od 10:00 do 16:00.

Veľmi dobré snehové podmienky sú na Kokave-Línii, kde majú na svahu 60 centimetrov umelého snehu. Celková dĺžka svahov pri piatich vlekoch je okolo dvoch kilometrov. Lyžovať sa dá od 9:00 do 16:00, v piatok a sobotu je k dispozícii aj nočné lyžovanie od 17:30 do 20:00.

V neďalekom stredisku Ski Royal Látky v Detvianskom okrese je sneh hrubý 20 až 30 centimetrov a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Na Košutke nad Hriňovou je 30 centimetrov a takisto veľmi dobré podmienky.

V Breznianskom okrese sa dá lyžovať na Táľoch (50-60 cm, veľmi dobré), Chopku (15-80 cm, veľmi dobré, Polomke (50-60 cm, veľmi dobré), Telgárte (45-55 cm, veľmi dobré), Mýte pod Ďumbierom (55 cm, veľmi dobré) či Čertovici (50-60 cm, veľmi dobré).

Naopak, Ski Skorušina pri Klenovci je zatiaľ mimo prevádzky. Podľa internetovej stránky strediska majú na svahu 15 centimetrov snehu a podmienky na lyžovanie sú nevhodné. Podobne je to i na Bánove či Rejkove pri Tisovci, ktoré je mimo prevádzky už niekoľko sezón. V minulosti v našom okrese fungoval ešte jeden lyžiarsky vlek, pri obci Krokava, tej je však už dlhodobo mimo prevádzky.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA