Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. novembra 2020

Lyžiarska sezóna na juhu sa blíži k rekordom

28. marca 2013 | Komentáre: 0 |

Tohtoročnú zimnú turistickú sezónu budú považovať za jednu z najlepších za posledné roky lyžiarske strediská v južnejších častiach Slovenska. Mimoriadne štedrá snehová nádielka vystačí aj na prahu jari. Viaceré strediská preto hovoria o dĺžke tohtoročnej lyžiarskej sezóny ako o rekordnej.

V lyžiarskom stredisku Látky - Prašivá sa stále lyžuje.

V lyžiarskom stredisku Látky - Prašivá sa stále lyžuje.

Toľko snehu ako teraz nebolo za posledných dvadsať rokov v Ski centre Kokava Háj v Kokave nad Rimavicou. Vedúci strediska František Auxt informoval, že na ich svahoch sa preháňali lyžiari ešte aj uplynulý víkend. „Stále bolo u nás dosť lyžiarov, no bolo by ich ešte viac, nebyť snehovej kalamity na konci minulého týždňa. Pocítili sme najmä problémy so snehom v Maďarsku, pre ktoré k nám odtiaľ prišlo menej lyžiarov, ako sme čakali,“ zdôraznil Auxt.

Práve lyžiari z Maďarska tvoria asi polovicu ich klientely. Lyžiarov ešte očakávajú aj najbližší víkend, ktorý by mal byť posledným lyžiarskym v stredisku. Koniec zimy cítiť v počte ubytovaných hostí, ktorých už bude málo. Pritom na kokavských svahoch je stále okolo pol metra snehu.

Spokojní s tohtoročnou zimnou sezónou sú aj prevádzkovatelia lyžiarskeho strediska Látky Kočanda. Hoci podľa jeho vedúceho Marka Pisára prevádzku strediska ukončili už 8.¤marca, sezónu považujú za jednu z najlepších. „Platí to o dĺžke sezóny, ale aj o návštevnosti. V sezóne sme predali 6¤150 lístkov, k tomu treba pripočítať lyžiarske kurzy. Je to najviac za posledné roky,“ poznamenal Pisár.

Niektoré lyžiarske strediská južne od Zvolena sú stále v prevádzke. Napríklad na Látkach – Prašivej by sa malo lyžovať až do polovice apríla. Podľa šéfa strediska Ivana Vestega ešte majú na svahoch meter a niekde aj viac snehu a ideálne podmienky na lyžovanie. „Máme v pláne veľkonočnú lyžovačku a ak bude priať počasie, otvorení by sme chceli byť ešte jeden alebo dva víkendy po sviatkoch,“ podotkol. Sezónu im pokazilo iba víkendové počasie. „Buď bola hmla, alebo padal sneh, čo lyžiarov na svahy nelákalo,“ zdôraznil vedúci strediska. Na koniec sezóny ponúkajú 50-percentné zníženie ceny skipasov. „Celodenné lístky sme od minulého víkendu znížili z dvanásť na šesť eur, polovičné z osem na štyri eurá,“ dodal Vesteg.

Do Veľkej noci by malo byť v prevádzke aj Ski centrum Košútka v Hriňovej. Vedúci strediska Peter Suja hovorí o tejto sezóne ako o výnimočnej. „Začínali sme ju 8.¤decembra, čo je skôr ako po iné roky a zatvoríme ju neskôr, ako bývalo zvykom. Poslednú lyžovačku sme mávali okolo polovice marca, teraz ju potiahneme do apríla,“ podotkol Suja. Sezónu považuje za vydarenú aj z pohľadu návštevnosti. „Viac ľudí sme mali asi iba pred tromi rokmi, inak bola sezóna najvydarenejšia v našej šesťročnej histórii,“ dodal Suja.

Zdroj: www.pravda.sk, Štefan Rimaj. Foto: Autor

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA