Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 27. septembra 2020

Autorka tričiek s motívom Gemera: Chceme región spropagovať

3. mája 2020 | Komentáre: 0 |

Vstupná brána Muránskeho hradu či budova Kohút v Revúcej. Toto a viacero ďalších pamiatok sa dá nájsť na tričkách s motívmi z regiónu Gemer, ktorých autorkou je Lucia Oravec Koreňová.

V tzv. „hladovej doline“ sa Koreňová snažila nájsť množstvo pozitív, ktoré by na nich stvárnila.

Pre Echoviny.sk predstavila tieto Poetické tričká z Gemera samotná autorka. Idea na ich realizáciou bola jednoduchá. „Hlavná myšlienka bola spropagovať Gemer, respektíve autorov či spisovateľov, ktorí žili v našom regióne a sú s ním a s národnou literatúrou prepojení,“ vysvetlila Oravec Koreňová.

Ako uvádza autorka, Gemer „radíme medzi najkrajšie regióny vôbec. Nachádza sa tu množstvo pamätihodností, ktoré tvoria kultúrne dedičstvo, a preto sme sa rozhodli priložiť ruky k tomu, aby sme sa pokúsili tento región zviditeľniť“.

Na výrobe týchto tričiek sa však nepodieľala len sama. „Grafický návrh robil Vladimír Oravec, texty som vymýšľala ja. Následne sme oslovili firmu, ktorá nám to vyrábala,“ ozrejmila Oravec Koreňová.

Tričká zachytávajú viacero pamiatok, ktoré náš kraj ponúka. Autorka sa zamerala hlavne na pamätihodnosti z okolia Revúcej. „Sú to vstupná brána Muránskeho hradu, kostol sv. Petra a Pavla v Jelšave, budova Prvého slovenského gymnázia v Revúcej či budova Kohút v Revúcej,“ vymenovala. Na portáli Sashe.sk presne opisuje, prečo sa rozhodla vyrobiť konkrétne tričko s daným motívom.

Svoje výtvory prezentovala na rôznych verejných podujatiach, na ktoré chodí pomerne veľké množstvo ľudí. Začiatky zvyčajne bývajú ťažké, no to sa v tomto prípade nepotvrdilo. „Hneď zo začiatku sa tričká predávali, dokonca sme s nimi boli aj na jarmoku v Jelšave. Tí čo o tom vedia si ho kúpia,“ povedala.

Ak si chcete tento kus oblečenia zakúpiť, môžete tak urobiť viacerými spôsobmi. „Tričká sa dajú zakúpiť prostredníctvom webovej stránky Sashe alebo osobne v Turisticko-informačnom centre v Revúcej,“ dodala na záver Oravec Koreňová.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: L. Oravec Koreňová


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA