Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 28. januára 2021

Letné kino v Hnúšti zaznamenalo nižšiu návštevnosť ako v roku 2019

4. januára 2021 | Komentáre: 0 |

Ani letné kino v Hnúšti nemá za sebou priaznivý rok. Pandémia nového koronavírusu sa podpísala pod zníženú návštevnosť.

Oproti roku 2019 si filmy pod holým nebom vychutnala vlani v priemere iba polovica divákov.

„Napriek tomu, že Mestské kultúrne stredisko v Hnúšti ponúklo návštevníkom letného kina filmové predstavenia rôznych žánrov každý piatok, výnimočne aj v sobotu, návštevnosť kina bola omnoho nižšia ako v roku 2019. Letné kino v roku 2019 priemerne navštívilo 143,75 divákov na jedno kino, v roku 2020 návštevnosť klesla na 72,7 divákov v priemere na jedno kino,“ prezradila riaditeľka MsKS v Hnúšti Diana Vojenčiaková v správe o činnosti strediska.

Pre zníženú návštevnosť preto v tomto roku zvážia výber filmov a množstvo premietaní.

Vlaňajší program ponúkol jedenásť snímok – Dolittle, Pomáda, Forrest Gump, Sviňa, Príliš osobná známosť, Prázdniny v Ríme, Gladiátor, Joker, Neviditeľný, Hacksaw Ridge a Zlaté pierko. Na veľkom plátne sa premietlo len desať filmov. MsKS sa rozprávku Zakliate pierko rozhodlo zrušiť, aby sa deti pred nástupom do školy nezúčastnili hromadného podujatia.

Dovedna tak na desať filmov prišlo 727 divákov. Najvyššiu návštevnosť zaznamenal Joker (140 divákov), najmenej ľudí prilákal Gladiátor (31 divákov). Vstupné na jeden film sa z minuloročných 2 eur zvýšilo na 3 eurá pre zvýšené ceny požičovného a energií. Náklady na premietanie v letnom kine sa vyšplhali na takmer 1049 eur, výnosy dosiahli sumu 2181 eur.

MsKS chcelo v pravidelne premietať aj v kine Rimava. Od marca sa ale všetky naplánované predstavenia pre koronakrízu a havarijný stav strechy zrušili.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Správa o činnosti MsKS


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA