Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 28. februára 2020

Lehota nad Rimavicou bude dejiskom rally pretekov

25. júna 2019 | Komentáre: 0 |

Milovníci silných motorov sa majú na čo tešiť. Do nášho regiónu zavítajú rally preteky.

Lehota nad Rimavicou bude v závere tohto týždňa (28. – 29. 6. 2019) patriť štvrtej časti seriálu pretekov s názvom Minirally cup 2019.

„V piatok od 16:00 sa stretneme pri Kultúrnom dome v Lehote nad Rimavicou, kde bude servisné parkovisko pre všetky pretekárske autá. Následne sa uskutočnia obhliadky trate, z ktorých si jednotlivé posádky pripravia rozpis. Na druhý deň, v sobotu 29. júna od 9:00 h., sa začnú ostré štarty,“ informoval Miroslav Murinček, spoluorganizátor a riaditeľ 1. Minirally Gemer – Hnúšťa.

Jazdy budú prebiehať v časti zvanej Hámor/Studený potok. Celková dĺžka trate je vyše 64 kilometrov, z ktorej 33 kilometrov tvorí šesť rýchlostných skúšok s tromi sekciami. Zaregistrovaných je zatiaľ okolo 25 jazdcov, no organizátori veria, že sa ich počet do začiatku podujatia zvýši. Pretekári sa môžu prihlásiť aj v piatok na mieste stretnutia.

„Štartovať sa bude v triedach podľa objemu. Autá budú upravené podľa tradičných rally kritérií ako sú rámy či bezpečnostné sedačky. V tomto seriáli sa jazdí aj na autách, ktoré nemusia byť homologované medzinárodnou automobilovou federáciou FIA,“ podotkol Murinček.

Organizátori okrem dobrých jázd očakávajú aj peknú divácku kulisu. Na návštevníkov sa už teraz obracajú s prosbou. „Pretekať sa bude v lese, preto prosíme divákov, aby si odniesli všetko, čo si prinesú. Ak náhodou budú svedkami toho, ako niekto robí neporiadok, budeme radi, ak to oznámia traťovým komisárom,“ dodal Murinček.

Preteky 1. Minirally Gemer – Hnúšťa sú zapísané v zozname evidovaných podujatí Slovenskej asociácie motoristického športu.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Miroslav Murinček; Foto: ilustračné, Pixabay.com


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA