Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. marca 2021

AKO Z ROZPRÁVKY: Ľadopád nad Tisovcom ponúka v týchto dňoch nevšednú zimnú krásu (FOTO/VIDEO)

4. februára 2021 | Komentáre: 0 |

Prvá časť aktuálnej zimnej sezóny tradičnému ľadopádu v lokalite Tesná skala príliš nepriala. Teploty boli relatívne vysoké a chýbali aj zrážky.

V druhej polovici zimy sa to ale zmenilo a tento ľadový útvar pri ceste I/72 sa teraz zaskvel vo svojej výnimočnej kráse.

Hoci je pre aktuálnu pandemickú situáciu obmedzená mobilita, len počas našej krátkej návštevy pri ľadopáde zastavili dve autá, ktorých posádky sa kochali ľadovými výtvormi a fotografovali ich. A veruže je čo obdivovať, ľadové stalagmity i stalagtity sú teraz obzvlášť úchvatné.

Ak sa na toto miesto pôjdete pozrieť, nezabudnite, prosím, na opatrnosť. Jedno z vozidiel, o ktorých sme hovorili, zastalo na kraji cesty priamo pod ľadopádom, čo z hľadiska bezpečnosti premávky nie je na tomto mieste so zákrutou práve najrozumnejšia myšlienka. Lepšie je vozidlo odstaviť na druhej strane vozovky, kde je pri ceste miesto na odparkovanie.

Rovnako opatrný treba byť pri prechádzaní cez cestu a prípadnom vystúpaní k hornej časti ľadopádu, kde ľadová výplň v dutinách pripomína ľadovú jaskyňu. Hore sa ide strmým úbočím a pod tenkou vrstvou snehu je na mnohých miestach ľad, na ktorom sa šmýka. V hornej časti sa navyše nachádzajú veľké odlomené kusy ľadu, ktoré pri pri páde mohli človeka zraniť či rovno zabiť.

V každom prípade, pohľad na ľadopád je dychberúci, ako môžete vidieť aj na našich fotografiách a videu. Ak chcete ľadopád vidieť osobne, dlho neváhajte, pretože pri aktuálnom výraznom oteplení nemusí mať dlhú životnosť.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR



* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook



Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA