Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. novembra 2020

KRASKOVO: Festival Z dejín Malohontu prinesie koncerty dobovej hudby, šermiarov i odborné prednášky

4. septembra 2020 | Komentáre: 0 |

Dobovú atmosféru nášho regiónu priblíži prvý ročník historického festivalu Z dejín Malohontu, ktorý sa koná v sobotu 5. septembra 2020 od 10:00 pri gotickom kostole v Kraskove.

Nadviaže na úspešný nultý ročník, ktorý bol vlani.

„Návštevníci sa môžu prostredníctvom šermiarskych spolkov a skupín, zaoberajúcich sa prezentáciou historického obdobia stredoveku, dotknúť histórie. Sokoliarstvo, lukostreľba, šerm, dobové tábory, odborné prednášky, komorné koncerty a mnoho iného osloví návštevníkov všetkých vekových kategórií,“ pozývajú organizátori.

Podujatie začína o 10:00 otvorením pri exteriéri kostola. V ňom návštevníkov čaká prednáška Gotická cesta – Európske dedičstvo, ktorú pripravilo občianske združenie Gotická cesta. Ďalej v prednáške Petra Megyešiho pod názvom Medzi pozemským a večným sa dozvedia o ikonografii stredovekých nástenných malieb v Kraskove.

Od 12:00 sa začína komorný koncert v podaní Zboru starej hudby Arcus. Od 13:00 skupina historického šermu Cech Terra de Selinan uvedie šermiarske predstavenie. O hodinu neskôr Šaško Fjodor pozve na zábavné žonglérske vystúpenie. Sokoliari Kanátovci sa predstavia od 15:00 a skupina historického tanca Galthilion predvedie tance gotiky aj so školou tanca. Od 17:00 hodiny bude patriť koncertu hudobnej skupiny Páni času. Vstupné sú dve eurá pre dospelých, pre deti zadarmo.

Organizátormi podujatia sú Gemersko-malohontské osvetové stredisko (GMOS), Oblastná organizácia cestovného ruchu Gemer, Miestna akčná skupina Malohont, Banskobystrický samosprávny kraj, Mikroregión Teplý Vrch, obec Kraskovo a  Cirkevný zbor ECAV Kraskovo. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: GMOS


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA