Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 13. augusta 2020

Koronavírus je už potvrdený aj v Rimavskosobotskom okrese – aktualizované

27. marca 2020 | Komentáre: 0 |

Prvý potvrdený prípad nového koronavírusu už má aj okres Rimavská Sobota. Jeho výskyt potvrdil pre médiá okresný hygienik Dušan Béreš.

Podľa jeho slov ide o 81-ročného muža, ktorý sa zrejme nakazil od inej osoby, predtým sa zdržiavajúcej v zahraničí. Výsledky jej testov zatiaľ nie sú známe. Ako Béreš ďalej povedal, nakazený muž nie je z mesta, ale z bližšie nešpecifikovanej dediny v okrese R. Sobota.

Ako doplnila komunikačná špecialistka siete Svet zdravia (SZ) Jana Fedáková, nakazený muž nie je hospitalizovaný v rimavskosobotskej nemocnici SZ. Doteraz sa podľa nej v uvedenom zdravotníckom zariadení nepotvrdilo ani jediné podozrenie na nový koronavírus.

Viaceré prípady nakazenia koronavírusom už boli potvrdené i v susedných okresoch Revúca, Brezno a Lučenec. Bez pozitívne potvrdeného prípadu zostáva okres Poltár.

AKTUALIZOVANÉ – 28.3.2020

V okrese Rimavská Sobota bol dnes potvrdený ďalší prípad, je ním manželka včera pozitívne testovaného muža. Syn, ktorý pracoval v Rakúsku bol testovaný ako negatívny. Podľa slov regionálneho hygienika MUDr. Dušana Bíreša je možné, že ochorenie prekonal ešte v zahraničí, bude opakovane testovaný. Regionálny hygienik ubezpečil, že predmetná rodina bola od návratu syna zo zahraničia v domácej karanténe, kde zásobovanie potravinami prebiehalo bezkontaktný spôsobom. Syn sa mal údajne nakaziť od muža zo Srbska s ktorým pracoval a bol tiež pozitívne testovaný.

Včera bolo otestovaných 747 vzoriek z toho bolo 23 pozitívnych. K dnešnému dňu je u nás potvrdených 292 prípadov ochorenia COVID-19.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA