Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 21. októbra 2020

Komunitné centrum v Rimavskej Píle sídli vo vynovených priestoroch

15. októbra 2020 | Komentáre: 0 |

Budova bývalej cirkevnej školy v Rimavskej Píle prešla ďalšou obnovou.

Foto: Lucia Pustajová (Tisovec.com)

Samospráva Tisovca začala s rekonštrukciou ešte v júli 2019, práce ukončili v apríli tohto roku.

V budove sídli komunitné centrum, ktoré donedávna využívalo iba časť priestorov.Po novom už pracovníkom aj klientom bude slúžiť celý interiér.

„Bola to už druhá rekonštrukcia, prvá prebehla ešte v roku 2007. Vtedy sa zrenovovali len tri miestnosti, neboli ani vymenené okná. Urobilo sa toľko, koľko sa v tom čase finančne dalo. Tentoraz sa zrekonštruovalo celá budova – strecha, nové okná, omietky, podlahy, nové kúrenie, bezbariérové sociálne zariadenie či vonkajšie zateplenie a omietka,“ zhrnula primátorka Tisovca Irena Milecová.

Pracovníci i klienti komunitného centra tak budú môcť využívať všetky priestory. Donedávna sa museli pasovať aj so zatekajúcou strechou, v zlom stave bolo aj kúrenie. Okrem stavebných prác prebehlo aj vybavenie centra novým nábytkom a počítačovou technikou.

Celá obnova stála cez 100-tisíc eur. Stavebné práce vyšli na viac ako 91-tisíc, za výpočtovú techniku zaplatili cez tisíc eur a interiérové vybavenie stálo vyše 8-tisíc eur.

„Z tejto sumy bolo takmer 21-tisíc eur z vlastných zdrojov mesta a príspevku Cirkevného zboru Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania v Rimavskej Píle. Zvyšnú sumu tvorili európske peniaze z projektu,“ ozrejmila Milecová.

Ako pokračovala, ďalším krokom bude obsadenie pracovných miest v komunitnom centre. Do Rimavskej Píly zatiaľ chodí terénna sociálna pracovníčka aj asistentka z Tisovca.

Mesto čaká na zverejnenie pracovnej výzvy, ktorej výsledkom by mali byť dve pracovné miesta v komunitnom centre v Rimavskej Píle.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: I. Milecová, MsZ Tisovec, Foto: Lucia Pustajová, Tisovec.com


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA