Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. júla 2020

Záujem o monografiu Kokavy pretrváva, posielali ju aj do Česka

10. januára 2019 | Komentáre: 0 |

Koncom januára uplynie polrok od momentu, kedy uviedli do života monografiu Kokavy nad Rimavicou. Až 760-stranová publikácia, na ktorej sa podieľalo 56 autorov, sa od prvého momentu stretla s veľkým záujmom. Ten neutíchol ani po mesiacoch.

„Najväčší záujem sme zaregistrovali vlani v lete počas uvedenia monografie do života. Stále sa však nájdu mnohí, ktorí ju prídu zakúpiť pre seba do rodinnej knižnice, alebo ju venujú ako darček,“ ozrejmila Janka Krotáková, vedúca Miestneho kultúrneho strediska v Kokave nad Rimavicou, ktoré monografiu ponúka.

Zostavovateľom monografie bol rodák z Kokavy, profesor Leon Sokolovský, ktorý spojil výsledky niekoľkoročnej práce do jedného celku. Keďže na 760 strán sa zmestili asi všetky dostupné informácie, pokračovať v publikačnej činnosti o Kokave nebude dlhý čas potrebné. K dispozícii je stále dostatok kusov, dotlač sa neplánuje.

„Nechceme knihu nasilu rozdať v priebehu roka, aby sme si mohli robiť čiarky o predaji. Monografia našej obce je dielom na desaťročia a poslúži aj ďalším generáciám. Má veľmi veľkú výpovednú hodnotu a za takýto ucelený zdroj informácií by sa nemuseli hanbiť ani mestá,“ skonštatoval starosta Kokavy Ján Chromek.

Pre rozsiahle dielo si záujemcovia zvyknú prísť osobne, no mnoho kusov už na žiadosť rodákov rozoslali poštou. Kniha sa takýmto spôsobom dostala aj za hranice do susedného Česka.

„Monografiu by mal mať vo svojej knižnici každý Kokavčan. Je plná zaujímavých informácií o kultúrnych, spoločenských, cirkevných či športových aktivitách v obci, no nechýbajú ani historické alebo prírodné fakty. Každý si tam nájde to svoje,“ doplnila Krotáková.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA