Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 9. augusta 2020

Klenovskí bedmintonisti sa držia v popredí

28. júna 2012 | Komentáre: 3 |

V Družstevníku Klenovec vyrastajú bedmintonoví majstri Slovenska i reprezentanti.

Ivan Majorský

Ivan Majorský

Klenovec veľmi pozitívne zviditeľňujú bedmintonisti. V uplynulých týždňoch si tam pripomenuli 40. výročie od založenia bedmintonového oddielu. „Patríme medzi popredné kluby na Slovensku. Keď to zoberieme v tomto roku podľa počtu získaných medailí a ich lesku, tak sme v prvej päťke. A nezávisí to len od výsledkov jedného hráča či hráčky. Potvrdzuje to aj zisk dvoch titulov majstrov Slovenska v súťaži žiackych družstiev, kde treba vychovať šesť kvalitných hráčov,“ uviedol pre Echoviny.sk tréner i predseda bedmintonového oddielu Družstevník Klenovec Ivan Majorský.

„Máme pritom k dispozícii telocvičňu s dvomi kurtami na dvojhru, alebo teda s jedným regulérnym na štvorhru. V dorasteneckej kategórii máme teraz len Nikoletu Bálintovú, ale aj to je úspech, veď sme v tejto kategórii a u dospelých „stratili“ v krátkom časovom období také hráčky – ako Štefániková, Zamborová, Surová, Antalová, Balciarová, atď. A vždy sa nájde nová. Trénerská komisia Slovenského zväzu bedmintonu vybrala do letných kempov troch našich hráčov – už spomínanú Bálintovú a zo žiakov Moniku Hruškovú a Richarda Šmatláka do Slovinska,“ pokračoval v rozprávaní šéf klenovského bedmintonu. Reprezentačný dres si už obliekli z klenovských hráčok Radoslava Majorská, Barbora Bobrovská, Gabriela Štefániková, Dominika Rebová, Denisa Antalová, Romana Surová, či Nikoleta Bálintová.

Richard Bálint

Richard Bálint

Klenovskí hráči dosiahli už veľmi veľa úspechov. Ktoré urobili najväčšiu radosť Majorskému? „Za obdobie tých štyridsiatich rokov ich bolo množstvo. Veľmi sme sa tešili, keď Mária Zamborová získala prvý majstrovský titul pre Klenovec. Bolo to v dvojhre medzi dorastenkami v roku 1977. Tešili sme sa, že sme jedenásť rokov hrali v 1.SNL (1977-1989). Tešili sme sa tiež z dvoch titulov majstrov Slovenska v súťaži dorasteneckých družstiev (1988,1990). Obdivuhodné boli tri tituly Richarda Bálinta vo štvorhre v dorasteneckej kategórii, čiže titul si vybojoval, keď mal 16, 17 i 18 rokov. Radosť mi urobili dievčatá Barbora Bobrovská s Radoslavou Majorskou ziskom titulov majsteriek Slovenska vo štvorhre žien (1996, 1997), či dva tituly družstva žiakov v rokoch 1999 i 2000, ako aj vlani a rovnako v tomto roku. Obdivuhodná bola séria titulov Dominiky Rebovej, a to od kategórie mladšieho žiactva až po staršie dorastenky v dvojhre. Podobnú sériu, akú mala Rebová, začína ťahať Monika Hrušková. Mal som radosť, keď sa naše hráčky stali v drese Gymnázia Mateja Hrebendu v Hnúšti školskými majsterkami Slovenska a na majstrovstvách sveta družstiev obsadili na Menorke piate miesto,“ odpovedal.

Medzi piatich najlepších hráčov Družstevníka Klenovec zaradil Máriu Zamborovú, Richarda Bálinta, Radoslavu Majorskú, Barboru Bobrovskú a Dominiku Rebovú. „Veľké súboje ešte len čakajú Hruškovú,“ predpovedá ostrieľaný šesťdesiatšesťročný kouč.

Ivan Majorský pripomína, že sa už roky snaží získať niekoho na trénovanie mládeže. „Preto, keď prídu nové deti a s nimi rodičia, tak tých rodičov trénujem. Čo keby mal z nich niekto vzťah k trénovaniu…Športové výzvy musia mať rodičia. Na nich záleží, ako sa bude dariť ich deťom. Dám im základy a je na rodičoch, aby rozvíjali to všetko potrebné pre úspech svojich detí na bedmintonových kurtoch. Akonáhle nefunguje dobre vzťah tréner – rodič – dieťa, tak to môžeme zabaliť,“ dodal.

V minulosti bol Majorský predsedom Športovo-technickej komisie Slovenského zväzu bedmintonu. Klenovský oddiel Družstevník má druhýkrát v histórii „zástupcu“ na tomto poste. V máji bol za predsedu ŠTK zvolený Richard Bálint, ktorý je tiež členom výkonného výboru bedmintonového zväzu. „Keď som ja bol predsedom ŠTK, tak bolo 28 klubov. Neboli žiadne počítače, nemali sme k dispozícii ani kopírky. Neexistovali žiacke kategórie. Robili sa len dva rebríčky – pre dospelých a dorast. Bola len prvá liga a druhá liga Východ a Západ v kategórii dospelých. Teraz je vyše 100 klubov, šesť vekových kategórií, rebríčky sa menia trikrát do roka, turnajov je skoro 150. Predpisy sú prepracované, je veľa kritikov i problémov. Ale sú už počítače i internet, čo uľahčuje prácu. Richard Bálint sa na to dal. Na jednej strane som na to hrdý, ale zasa určite sa menej bude venovať práci v oddieli ako tréner. Navyše, pracuje na dve zmeny,“ povedala „duša“ klenovského bedmintonu.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  anonym.. | 5. júla 2012 | 0:49 | 0:49

  Boli tu este aj bedmintonisti ako Balintova,Parobekova,bratia Kastanovci,Lichanec,Durik,Rebo ale na tych sa uz asi zabudlo,len na pripomenutie oni dosiahli dokopy okolo 10-15 majstrovskych titulov SR…

  [Reagovať]

 2. Autor:  fanúšik | 5. júla 2012 | 22:31 | 22:31

  Na reprezentačné dresy Rada Kaštana, Marcela Lichanca sa zabudlo?

  [Reagovať]

 3. Autor:  anonym.. | 8. júla 2012 | 0:11 | 0:11

  na celu tuto generaciu sa zabudlo … nejako ju preskocili … tolko titulov v jednom roku nemali este v Klenovci ,ako mala za rok tato generacia … tituly Lichanca,Durika,Bratov Kastanovcov,Reba ,Balintovej v jednom roku v ziackych kategoriach ci uz do 13 bo 15 rokov …to asi nestoji za pripomenutie …

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA