Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 2. decembra 2020

Klenovec má po šiestich rokoch zubárku

8. septembra 2020 | Komentáre: 2 |

Klenovčania už za ošetrením boľavých zubov či na preventívne prehliadky chrupu nemusia cestovať. Od konca júla 2020 v obci pôsobí nová stomatologička Soňa Kocúrová.

Zubná lekárka sa do Klenovca presunula z neďalekej Hnúšte.

„Do Hnúšte som prišla po ročnom pôsobení v Rožňave. Chcela som niečo bližšie k Lučencu, keďže odtiaľ pochádzam. Kombinácia vzdialenosti a krásnej prírody boli rozhodujúce. Už po pár mesiacoch som zistila, že ak chcem svoje ošetrenie zlepšovať a obohatiť ambulanciu o ďalšie prístroje a materiálno-technické vybavenie, budem potrebovať nové priestory,“ ozrejmila Kocúrová.

Chceli ostať verní Hnúšťanom a ponúkať kvalitu

Z Hnúšte sa tak po roku aj dvoch mesiacoch posunula severnejšie. „Definitívne sme rozhodli koncom roka, že odchádzame z vyššie spomínaných dôvodov. Prakticky stačilo jedno stretnutie so starostkou Klenovca a vedeli sme, že to bude dobrá spolupráca. Chcela som, aby moji pacienti mali k dispozícii čo najkvalitnejšie ošetrenie,“ podotkla stomatologička.

„Klenovec sme si vybrali, lebo sme aj naďalej chceli ostať verní našim pacientom z Hnúšte, ale tiež sme chceli poskytnúť zdravotnú starostlivosť aj tam, kde chýba. Pomaly k nám pribudne RTG a pacienti tak nebudú musieť chodiť na snímkovanie do vzdialených miest,“ pokračovala.

VÚC Kocúrovej pridelil štyri obce a približne 20 ulíc, k tomu pribudol Klenovec. Na vyšetrenie k nej cestujú aj pacienti z Hnúšte. „Zatiaľ zvládame kvôli dobrej organizácii. Všetko čo dokáže urobiť moja sestrička, dentálna hygienička, administratívna pracovníčka nechávam robiť im. Takže o to viac pacientov som schopná zvládnuť,“ dodala Soňa Kocúrová.

Lepšia kvalita života aj atraktívnejšia obec

Tamojšia samospráva lekárke ponúkla priestory v zdravotnom stredisku, do ktorého rekonštrukcie obec investovala okolo 55-tisíc eur.

„Sme veľmi spokojní, že sa nám podarilo dohodnúť. Klenovec bol bez zubnej lekárky až šesť rokov. Pokúšali sme sa niekoho nájsť, ale nedarilo sa nám to. Mladí lekári veľmi nechceli ísť na vidiek. Musel to byť človek, ktorý má silnejší vzťah k prírode než k životu v meste,“ skonštatovala starostka Klenovca Zlata Kaštanová.

Príchod zubnej lekárky do obce si podľa starostky pochvaľujú aj viacerí domáci. „Určite to zlepšilo kvalitu života našich občanov, ktorí nemusia cestovať za starostlivosťou o chrup do okolitých miest a obcí. Poskytovanie týchto dôležitých zdravotníckych služieb tiež zatraktívnilo našu obec,“ zhodnotila Kaštanová.

V zdravotnom stredisku okrem stomatologičky pôsobí aj všeobecný lekár, pediater a jedenkrát do týždňa aj gynekológ. Samospráva uvíta záujem akéhokoľvek ďalšieho odborného lekára.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, Foto: archív S. Kocúrovej


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  Kuko | 10. septembra 2020 | 20:34 | 20:34

    Ale veď pred nedávnom sa s ňou jeden chlapec fotil, co často vyskakuje z fb. To bolo oslavách komentárov a zrazu je doktorka fuč.

    [Reagovať]

  2. Autor:  Dancúľ | 14. septembra 2020 | 13:30 | 13:30

    veru tak, chlapec vyskakuje z fasbooku a za dane obcanov cisti, maluje cudzie majetky a len tam kde to vsetci vidia a miesto toho, ze by majitelov sankcionoval a vymahal od nich povinnosti to nie a pritom sa mesto nestara ani o svoje majetky tam kde to az tak nekrici. Hroza tato trapna propaganda profesionalneho politologa

    [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA