Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 6. júna 2020

Klenovec ožije filmom a divadlom

20. novembra 2013 | Komentáre: 0 |

22. novembra (piatok) od 17:30 v Kultúrnom dome v Klenovci sa uskutoční podujatie Deň filmu a divadla.

V rámci programu „Dňa filmu a divadla“ sa v obci Klenovec budú premietať filmy najmladších autorov z nášho regiónu a filmy, ktoré vznikli na filmových a audiovizuálnych tvorivých dielňach počas roka 2013 v Klenovci.

X3Bude aj premiéra nových filmov

Niektoré z nich mali diváci možnosť vidieť na prehliadke amatérskych a nezávislých filmov CINEAMA 2013 v Rimavskej Sobote, Žiari nad Hronom a Bratislave; niektoré budú mať na „Dni filmu a divadla“ premiéru, vrátane tých, ktoré deti vytvoria počas filmových a audiovizuálnych tvorivých dielní 13. a 20. novembra 2013 v Klenovci.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na krátky dokument o Milanovi Katreniakovi z Tisovca, ktorý divákov zavedie do dielne ľudového umelca, rezbára, výrobcu píšťal, fujár a gájd, a tiež známeho interpreta speváka a inštrumentalistu.

Film vznikol koncom minulého roka v rámci filmového projektu Gemersko-malohontského osvetového strediska – „Po stopách nositeľov tradícií“, ktorého cieľom je prezentovať tvorbu ľudových remeselníkov z nášho regiónu.

Film natočilo Gradient Digital Studio z Rimavskej Soboty. Jeho režisérom je Otto Nagy. Na filme sa autorsky podieľali Kristian Borzy, Viktor Belan a Milan Katreniak.

Po premietaní je pre divákov pripravená beseda s autormi filmu.

Záver podujatia bude patriť tisovským divadelníkom, uvedením divadelnej hry Pohreb.

100. výročie narodenia Márie Bancíkovej

V rámci podujatia sa pripomenie zaslúžilá umelkyňa herečka Mária Bancíková, pri príležitosti 100. – výročia narodenia.

Mária Bancíková sa narodila v roku 1913 v Klenovci. V rokoch 1934 – 1938 študovala u J. Borodáča na Hudobnej a dramatickej akadémii pre Slovensko v Bratislave. Ako herečka pôsobila v SND už od roku 1936.

x1

 

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA