Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. júla 2020

Prezident Klenovca Medveď: Chcem, aby hrali chalani, ktorí si ligu vybojovali

8. júla 2019 | Komentáre: 0 |

TJ Družstevník Klenovec sa pripravuje na boje v V. lige, skupine D. Klub si postup do krajskej súťaže zabezpečil triumfom v 6. lige ObFZ Double Star Bet Rimavská Sobota.

Družstevník vyhral 12 z 18 zápasov, 2-krát remizoval, 4-krát prehral a nazbieral 38 bodov. O uplynulej sezóne aj cieľoch do ďalších mesiacov sme sa porozprávali s prezidentom klubu Marekom Medveďom.

Podarilo sa vám vyhrať oblastnú ligu. Ako ste spokojný so sezónou?

Musím pochváliť všetkých hráčov, funkcionárov a ľudí, ktorí nám s futbalom pomáhajú, nakoľko bez nich by futbal v Klenovci nefungoval. To, že sme po rokoch vyhrali nejakú súťaž, aj keď iba okresnú, je podľa mňa iba odzrkadlenie toho, aká sme dobrá partia. Sme jedna veľká rodina, nakoľko sa stretávame nielen na ihrisku, ale aj v súkromí.

Doma sme vyhrali veľa zápasov rozdielom triedy a vonku sme vyhrali dôležité stretnutia u našich najväčších súperov, s ktorými sme bojovali o víťazstvo v súťaži. Preto si myslím, že sme vyhrali zaslúžene.

K niektorým zápasom vonku je škoda vyjadrovať sa, nakoľko to nemá v dnešnej dobe nič spoločné s týmto športom a nedeľným futbalovým popoludním. Je mi ľúto, že v takom prostredí a na takých ihriskách sa musí hrať futbal, lebo ten by mal prinášať radosť a nie nechuť.

Získali ste aj ďalšie prvenstvo – v tíme máte kráľa strelcov Tomáša Brndiara s 20 presnými zásahmi.

Tomáš je futbalista, ktorý sa baví futbalom. Paradoxom je, že on tie góly radšej pripravuje, ako ich sám dáva. My všetci sme radi, že ho v mužstve máme. Za posledné roky mal veľmi veľa ponúk z iných mužstiev, ktorého ho lámali a ponúkali mu nemalé financie. Ja som rád, že zostal s nami a bude s nami aj naďalej. Za to mu patrí veľká vďaka.

Prečo ste sa rozhodli prijať pozvánku na vstup do piatej ligy?

Rozhodli sme sa tak po dohode s hráčmi a funkcionármi. Prihlásili sme sa aj preto, aby sme trochu zmenili prostredie a vyskúšali si kvalitu iných súperov. Klenovec hral naposledy v krajskej súťaži v sezóne 2006/2007, čiže pred 13 rokmi. V poslednom kole tej sezóny sme remizovali v Hnúšti 0:0, pričom sme potrebovali víťazstvo na záchranu.

Kedy odštartujete prípravu na piatu ligu?

Asi 16. júla. Máme v pláne zorganizovať v sobotu 20. júla tradičný Memoriál Pavla Slatinského za účasti mužstiev Klenovca, Hnúšte, Tisovca a Brezna. V nedeľu 28. júla si pred začiatkom sezóny dáme ešte jeden prípravný zápas v Kokave nad Rimavicou.

Plánujete posilniť mužstvo?

S prípadnými posila to bude ťažšie, nakoľko u nás žiadny futbalista neberie ani euro. Som si vedomý, že piata liga je neporovnateľne lepšia súťaž ako šiesta. Budú tam kvalitné mužstvá s dobrým zázemím, či už materiálnym alebo finančným. Chcem, aby hrali chalani, ktorí si piatu ligu vybojovali, ale nebránim sa kvalitnej posile.

Ku nám chodia chalani, ktorí sú našej krvnej skupiny a chcú klub reprezentovať za našich podmienok – čiže zadarmo, jedny kopačky na sezónu a, samozrejme, to jedno pivo po zápase. Teší ma, že od nás nikto neodchádza. Môžem povedať, že dve nové tváre by sa mali predsa v našom drese od novej sezóny predstaviť. Mená radšej neprezradím.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA