Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. júla 2020

FUTBAL: V Klenovci sú s umiestnením spokojní, musia popracovať na defenzíve

24. novembra 2019 | Komentáre: 0 |

Na 9. mieste zo 14 účastníkov V. ligy, skupiny D prezimujú futbalisti TJ Družstevník Klenovec. Hráči v 13 jesenných kolách nazbierali 15 bodov za 5 víťazstiev. Porážku ochutnali vo 8 prípadoch.

Klenovcu sa spomedzi piatoligových nováčikov darilo najviac a v tabuľke predbehol Balog nad Ipľom, Mýtnu aj Buzitku. O uplynulých mesiacoch v krajskej súťaži sme sa porozprávali s prezidentom klubu Marekom Medveďom.

Čo hovoríte na jesennú bilanciu Klenovca a na fakt, že ste spomedzi nováčikov V. ligy, skupiny D skončili najvyššie?

S jesennou bilanciou 5/0/8 a s 9. miestom sme spokojní. Pred sezónou sme mali cieľ v jesennej časti získať 15 bodov, čo sa nám aj podarilo. To, že sme spomedzi nováčikov skončili najvyššie, ma teší. Urobili sme kus dobrej roboty a odzrkadlilo sa to aj vo výsledkoch a na postavení v tabuľke.

Klenovcu však patrí nelichotivé prvenstvo v počte inkasovaných gólov. Vo vašej sieti skončila lopta až 40-krát. Kde spočíva príčina?

Táto bilancia ma mrzí asi najviac. To, že sme dostali najviac gólov zo všetkých mužstiev, je naším najväčším problémom. Môže za to najmä fakt, že v každom zápase bola obrana v inom zložení a chýbala zohratosť i chémia.

V ofenzíve sme boli celkom kvalitní, ale možno nie až takí efektívni. Za domáce zápasy musím mužstvo pochváliť, ofenzíva bola na výbornej úrovni a taktiež defenzíva. Pri zápasoch odohratých u súperov to bolo horšie a niekedy naozaj slabučké. Dať iba 2 góly v 6 stretnutiach je veľmi málo.

Máte za sebou polrok vo vyššej lige. Neľutujete svoje rozhodnutie postúpiť?

Polrok v V. lige bol pre nás oživením, rozhodnutie postúpiť neľutujeme. Piata liga sa po futbalovej stránke s okresnou súťažou v Rimavskej Sobote nedá porovnať, či už ide o kvalitu hráčov, rozhodcov, ihrísk, prostredia a celkového futbalového zázemia.

Dokáže klub utiahnuť vyššiu súťaž aj po finančnej stránke?

To budeme vedieť na konci sezóny, zatiaľ nám to nejako vychádza. Uvidíme, aký rozpočet nám odsúhlasí obec na budúci rok, keďže predstaviteľov Klenovca náš futbal absolútne nezaujíma.
Ktoré momenty jesene boli z vášho pohľadu najpozitívnejšie a prečo?

Musím vyzdvihnúť všetky domáce zápasy, ktoré mali z našej strany kvalitu a boli sme v nich úspešní. Všetci hráči dali do nich srdiečko. Bolo vidieť, že bojujú za Klenovec. Nemôžem nespomenúť fanúšikov, ktorí nám na domáce zápasy chodili fandiť v hojnom počte. Zápas s Hnúšťou bol toho odzrkadlením, keď prišlo viac ako 400 ľudí.

Ako bude vyzerať zimná príprava Klenovca?

Naša príprava sa začne niekedy koncom januára. Kde a ako, tak to neviem ani ja, keďže nemáme veľmi kde trénovať. V Klenovci síce máme športovú halu za približne 300 000 eur, ale podľa mňa sa v nej nedá poriadne športovať. Rozmerovo, materiálne a ani ostatnými riešeniami nespĺňa žiadne kritériá.

Som veľmi nahnevaný, že v Klenovci bola postavená taká nefunkčná hala a že o jej zhotovenie sa starali ľudia, ktorí absolútne nerozumejú športovaniu. Máme tiež multifunkčné ihrisko, ktoré sa v zime neodhŕňa a pre to sa na ňom nedá fungovať.

Asi budeme musieť využívať okolitú prírodu a jej rozmanitosť, alebo si zaplatiť halu v Hnúšti ako v minulosti. V marci máme naplánované tri prípravné zápasy s Breznom, Ožďanmi a jedno mužstvo je ešte v riešení.

Chystáte zmeny v kádri?

Nechystáme, mužstvo zostáva pokope. Budem rád, keď sa všetci dajú zdravotne do poriadku. Možno jeden, dvaja noví hráči v zime pribudnú, ale všetko bude závisieť aj od toho, či budú chcieť u nás hrať zadarmo pre radosť.

Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým hráčom, funkcionárom, súperom za športové výkony a popriať im veľa zdravia, sily a hlavne chuti do ďalšieho fungovania pri futbale. Je to veľmi potrebné, aby toto všetko jedného dňa nezaniklo.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, Foto: archív M. Medveďa


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA