Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. októbra 2019

Kickboxer Zatroch si priniesol zo šampionátu bronz

8. novembra 2012 | Komentáre: 0 |

Tínedžer z Hnúšte by chcel vrátiť prehru svojmu premožiteľovi.

Peter Zatroch (vľavo)  a tréner Jozef Vranec

Peter Zatroch (vľavo) a tréner Jozef Vranec

Peter Zatroch (Kickbox klub Leon Hnúšťa) má v zbierke bronzovú medailu z majstrovstiev sveta kadetov a juniorov. Tie sa uskutočnili v Bratislave. Hnúšťanský kickboxer súťažil medzi mladšími juniormi vo váhe do 48 kg, predstavil sa vo full – kontakte. „Absolvoval som prvýkrát takýto veľký šampionát. Aj keď nemám medzinárodné skúsenosti z takéhoto fóra, chcel som vyhrať, čo sa mi však nepodarilo. Mohol som skončiť lepšie ako tretí, keby som porazil ruského reprezentanta. Mohol som proti nemu viac používať ruky. Súper bol skúsenejší, má aj lepšie podmienky na trénovanie. Netajím sklamanie z bronzovej priečky,“ hovorí pre Echoviny.sk šestnásťročný Zatroch. V jeho kategórii zasiahli do bojov len traja pretekári. „Neberiem to tak, že som získal medailu zadarmo. Musel som sa na majstrovstvá sveta dostať a aj na nich zápasiť. Zase hocikto tam nemôže súťažiť. Navyše, nemohol som ovplyvniť počet pretekárov v mojej váhe,“ poznamenal stredoškolák Peter. Svetový šampionát asociácie WAKO sa konal v septembri.

„Účasť na majstrovstvách sveta mi dodala ešte viac chuti do kickboxu. Športové umenie tých najlepších na mňa zanechalo veľký dojem. Chcel by som sa znovu zúčastniť majstrovstiev sveta, alebo aj Európy. Môjmu ruskému premožiteľovi by som rád vrátil tú prehru z Bratislavy,“ uviedol Zatroch, ktorý je viacnásobným medailistom z majstrovstiev Slovenska i turnajov Slovenského pohára. „Na kickboxe sa mi páči aj to, že bojujem sám za seba. V kolektívnych športoch sa v prípade neúspechu väčšinou vyhovára jeden hráč na druhého. Keď niečo pokazím, viem, že za to môžem len ja,“ dodal športovec z Hnúšte.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA