Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Kapustnicu varilo 13 tímov, vyhrali Susedia zo Skalice

1. októbra 2018 | Komentáre: 0 |

Uplynulá sobota v Hnúšti patrila už tradičnej súťaži vo varení kapustnice na priestranstve za kultúrnym domom. Tohto roku na nej štartovalo celkovo 13 tímov, ktoré varili kapustnice rôznych druhov – okrem klasických aj z diviny, mliekovú, či kapustnicu s medom.

Ako na margo podujatia uviedol primátor Michal Bagačka, prvý ročník kapustnice pred 11 rokmi bol akýmsi pokusom, či o takéto podujatie bude záujem. „Chceli sme na jeseň spraviť nejakú akciu, na ktorej by sa ľudia symbolicky rozlúčili s letom. Beriem to v tomto zmysle ako úspešný príbeh, pretože vždy máme peknú účasť účasť. Je to milá akcia a doslova takého rodinného typu,“ podotkol primátor, ktorý bol zároveň aj sponzorom súťaže.

Podľa slov prednostky Mestského úradu Hnúšťa Oľgy Maciakovej prebehla tohtoročná súťaž úplne bez problémov, tak, ako si to naplánovali. „Každý mal dobrú náladu a vyšlo nám aj počasie. Kapustnica sa podľa poroty naozaj vydarila a mali veľký problém vyhodnotiť výsledky,“ poznamenala prednostka.

Prvé miesto za najlepšiu kapustnicu nakoniec na základe vyhodnotenia odbornej poroty obsadil nováčik v súťaži, tím Susedia zo Skalice, ktorý porazil aj pravidelných účastníkov. Na druhom mieste skončil tím Kočky učky z Nábrežia Rimavy a na treťom Poľovnícke združenie Polom.

Posledné štyri roky je súťaž spojená s prehliadkou dychových hudieb Tečkova trúbka, ktorá je venovaná zosnulému hnúšťanskému kapelníkovi Ladislavovi Tökölymu. „Volali sme ho Tečo, Tečka a veľmi nám chýba. Takouto prehliadkou si ho každoročne pripomíname,“ dodal Bagačka.

Tohto roku sa na Tečkovej trúbke predstavili dovedna tri kapely – okrem domácej Dychovej hudby (DH) mesta Hnúšťa to bola DH Magnezitár Jelšava a DH Hradovanka z Tisovca. „ Po nich vystúpilo zoskupenie RS6 z Rimavskej Soboty. Neboli však súčasťou prehliadky, ale ako účinkujúci v rámci programu sa starali o dobrú náladu,“ ozrejmila riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Diana Vojenčiaková, podľa ktorej chcú v tradícii tohto podujatia pokračovať.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA