Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. júla 2020

Júlový program ponúkne ródeo, letné kino aj festival

6. júla 2019 | Komentáre: 0 |

Júlový program v regióne bude bohatý na koncerty, dobrí jedlo, letné kino, šport a svoje si nájdu aj najmenší.

Už tento piatok (5. 7.) sa otvorili brány dvojdňového Festivalu Kokava. V prvý deň akcie sa pred divákmi predviedli country kapely, Kollárovci a Iné Kafé. Večer zavŕšila párty Jura Viršíka. Sobota v Kokave ponúkla ryžovanie zlata, jazdu na koni i vystúpenie tanečnej skupiny. Večerný program bude patriť SĽUK-u, Drišľaku, Cigánskym Diablom a ľudovej zábave.

Drienčany ožijú, v Muráni chystajú ródeo

„V ten istý deň (6. 7.) bude v Lukovištiach prebiehať súťažná výstava a ochutnávka ovocných destilátov. Do 3. ročníka Lukovišťského kališčoka bolo doručených viac ako 270 vzoriek z 30 páleníc z troch štátov (Slovensko, Maďarsko a Rakúsko). O týždeň, v sobotu 13. júla, bude v Ožďanoch rozvoniavať guľáš, ktorý budú pripravovať súťažné družstvá z obce a okolia. Súčasťou programu bude aj vystúpenie folklórneho súboru Hrnčiarka, rôzne atrakcie pre deti, lukostreľba, jazda na koni a veľa inej zábavy, o ktorú sa postará aj hudobná skupina Sendrejovci,“ informovala Kristína Chovancová, administratívna pracovníčka Miestnej akčnej skupiny (MAS) Malohont.

Pre milovníkov vážnej hudby pripravili v Múzeu Prvého slovenského gymnázia v Revúcej (18. 7.) Koncert starej hudby, na ktorom sa predstavia Peter Guľas a Juraj Genčanský. Následne sa v Muráni uskutoční 27. ročník najväčšieho a najstaršieho ródea v Európe (19. – 20. 7.). V programe okrem iných vystúpia Tublatanka, Adam Ďurica či Polemic.

„Počas soboty (20. 7.) určite navštívte aj rozprávkové Drienčany. Chystá sa tu festival remesiel, gastronómie a ľudovej kultúry s názvom Dedina ožíva. V piatok 26. júla príde na rad druhý z koncertov tohtoročného Sobotského Jazztivalu. Na nádvorí Čierny orol v Rimavskej Sobote vystúpi slovenské zoskupenie Alan & Štefan Bartuš Trio a Marco Antonio da Costa z Brazílie,“ pokračovala Chovancová.

Filmy pod holým nebom aj aktivity pre deti

Leto ponúka aj možnosť vychutnať si obľúbené snímky pod holým nebom. V Hnúšti preto pripravili premietanie filmu Trhlina (12. 7.). Nádielku filmov prinesie putovný festival Bažant Kinematograf (15. – 18. 7.) v Rimavskej Sobote. Lákadlom počas slnečných dní sú aj mestské a obecné oslavy. Tento mesiac sa dni obce uskutočnia v Jesenskom (6. 7.), Hrnčiarskej Vsi a Rimavskom Brezove (20. 7.) i Sušanoch (27. – 28. 7.).

Nezabudlo sa ani na deti, na ktoré čakajú aktívne prázdniny. „Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote pripravilo v mestskej záhrade (7. 7.) interaktívne predstavenie pre deti od pol roka do 3 rokov a ich rodičov s názvom Oživené hračky alebo Neboj sa noci v podaní košického Divadla Haliganda. Ďalšia nedeľa (14. 7.) tu bude patriť maďarskému folklórnemu cirkusu Kuttyonfitty. Nasledovať bude letný tábor Univerzity BUCH (15. – 19. 7.) so zaujímavými tvorivými dielňami venovanými recyklácii. Tvoriť sa bude aj v Mestskej galérii na obľúbenej tvorivej dielni s Petrou (27. 7). Na druhý deň (28.7.) navštívia nádvorie Čierny orol Fifo a Vierka so svojim prázdninovým hudobno-dramatickým predstavením.“

Revúca vyhlásila letnú prázdninovú súťaž pod názvom Poď rapovať – Revúcke aktívne prázdniny. Deti od 1. júla do 24. augusta musia získať 10 pečiatok z rôznych aktivít v Múzeu Prvého slovenského gymnázia, Mestskom kultúrnom stredisku, Centre voľného času i na iných miestach. Každé dieťa získa darček a bude zaradené do žrebovania o kolobežku, telefón a encyklopédiu.

Storočnica futbalu aj hasičské súťaže

Aj napriek vysokým teplotám sa v júli bude aj športovať. Už túto sobotu (6. 7.) v Ožďanoch oslávia sté výročie založenia futbalu porciou zápasov i večernou zábavou pri vatre. Cyklisti ocenia možnosť vyraziť cyklobusom z Hnúšte na Muránsku planinu (6. a 20. 7.). Volejbalisti sa zabavia v Kokave, kde sa bude hrať o pohár starostu (20. 7.) a o týždeň neskôr (27. 7.) dostane priestor plážový volejbal.

„Dobrovoľní hasiči si sily zmerajú v sobotu 20. júla v Kružne na 1. ročníku súťaže o putovný pohár obce. Hasičská súťaž o pohár predsedu Mikroregiónu Teplý Vrch, ktorá bola pôvodne plánovaná na 29. júna, sa prekladá na sobotu 27. júla,“ dodala Chovancová.

Chýbať nebudú ani turistické akcie. Klub slovenských turistov (KST) Hnúšťa sa vyberie po trase Skorušina – Železná brána – Pereš – Ráztočné (13. 7.). KST Rimavská Sobota prejde z Muráňa na chatu Studňa (27. – 28. 7.) a TO KOS Rimavská Dolina sa chystá vystúpiť na Fabovu hoľu z Polomky (20. 7.).

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: MAS MALOHONT


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA