Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. júla 2020

Futbalisti Iskry Hnúšťa chcú napraviť nevydarenú jeseň

14. januára 2019 | Komentáre: 0 |

Futbalový klub Iskra Hnúšťa nemá za sebou vydarenú polovicu sezóny 2018/19. Futbalistom sa z trinástich zápasov podarilo uspieť iba štyrikrát, z deviatich stretnutí vyšli ako porazení.

Preto zimu strávia na dvanástom mieste tabuľky V. ligy, skupiny D.O príčinách nepriaznivej jesene aj o možnostiach nápravy sme sa pozhovárali s prezidentom FK Iskra Hnúšťa Mariánom Petrokom.

Iskra zimuje na dvanástej priečke pred Čebovcami a Ožďanmi. Čo na túto pozíciu hovoríte?

Myslím si, že spokojný s takýmto umiestnením nie je nikto. Žiaľ, musíme sa s tým vysporiadať. Pred sezónou boli ambície nášho mužstva podstatne vyššie. Chceli sme úspešne pôsobiť do 8. miesta a získať 18 bodov. Takže s umiestnením na 12. mieste a ziskom 12 bodov nie sme spokojní.

Z trinástich zápasov ste vyhrali iba štyri. Kde vidíte príčinu nepriaznivých výsledkov?

Súťaž sa začala pre nás vyvíjať celkom sľubne a po siedmom kole sme mali na konte 12 bodov. Žiaľ, od tohto kola sme viac nebodovali, čo bolo dôsledkom prepadnutia v tabuľke na nižšie priečky. Od domáceho zápasu s Veľkým Krtíšom sa niečo zlomilo a odvtedy sme nezískali ani bod. Prišli nejaké zranenia a pracovné povinnosti. Tie mali za príčinu väčší zásah do zostavy, ktorá už nebola taká kompaktná ako v predchádzajúcich zápasoch. Každopádne nás situácia neteší a urobíme všetko preto, aby sme v jarnej časti zabojovali a posunuli sa v tabuľke čo najvyššie.

Sú v tíme Iskry hráči, ktorí boli na jeseň ťahúňmi mužstva?

Nájdu sa takí, ktorí podávali svoje štandardné výkony a boli oporami nášho mužstva. Mrzí ma, že sme zlyhali ako kolektív. Nedá sa spoliehať na jednotlivcov, keď nezaberiete ako tím. Verím, že v jarnej časti vybehne na ihriská iná Iskra Hnúšťa. Stále tvrdím, že máme jedno z najmladších mužstiev v tejto súťaži a chlapcom chýbajú väčšie skúsenosti. Preto musíme zabrať ako kolektív. V každom mužstve je niekoľko rozdielových hráčov, ktorí majú skúsenosti z vyšších súťaží a títo hráči rozhodujú zápasy.

Môžete prezradiť, ktoré posty plánujete cez zimu posilniť?

Neviem presne či budeme riešiť nejaké dopĺňanie kolektívu. Dôležité bude, aby sa všetci naši chalani dali zdravotne do poriadku a na jarnú časť budú stopercentne pripravení. Ak sa to podarí, tak nemám o naše mužstvo žiadne obavy.

FK Iskra Hnúšťa nie sú len muži. Ako ste spokojný s jesenným účinkovaním mládežníckych tímov?

S účinkovaním mládežníckych mužstiev vládne spokojnosť. Kategóriu žiakov sme stabilizovali a vhodne doplnili. Veľmi dôležité je, že v každej kategórii máme dostatok hráčov a veríme, že postupne z nich vyrastú opory pre naše mužstvo dospelých. V súčasnosti je v klube aktívnych sto mládežníkov v kategóriách od prípravky po dorast.

Znamená to, že futbalové áčko aj v budúcnosti bude čerpať najmä z dorastu Hnúšte?

V klube máme jasnú filozofiu. Chceme hrať futbal len s našimi odchovancami, ktorým zabezpečíme kvalitný tréningový proces a podmienky. Verím, že sme na správnej ceste a výsledky sa dostavia. Žiaľ, niekedy sa všetko nedarí napĺňať podľa predstáv. No aj naďalej budeme tvrdo pracovať a pôjdeme za svojim cieľom. S trénerom A- mužstva Julom Szőkem sme na jednej vlnovej dĺžke. Našim cieľom je podpora mládeže a zapracovanie našich odchovancov do A-mužstva. Verím, že spoločne aj celým kolektívom budeme náš klub posúvať vždy vyššie.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA