Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. novembra 2020

HNÚŠŤA:Pracovisko mestskej polície bude pravdepodobne aj v Kolónii

21. februára 2011 | Komentáre: 11 |

Náčelník MsP Milan Migaľa

Vysunuté pracovisko mestskej polície (MsP) v časti Kolónia by mohlo byť realitou už v mesiaci apríl. Navrhuje to Komisia ochrany verejného poriadku (KOVP), políciu by mal posilniť jeden príslušník. Chýbajúce financie žiada z rozpočtu mesta.

Komisia ochrany verejného poriadku sa 17. februára na svojom zasadnutí uzniesla na potrebe vybudovania vysunutého pracoviska v časti Kolónia. Mala by byť zriadená v priestoroch Domova opatrovateľských služieb na ulici Školskej 225. „Umiestnenie pracoviska považujem za veľmi vhodné, očakávam výrazné zvýšenie bezpečnosti v tejto lokalite. Som rád, že sa nám to podarí už v prvom roku pôsobenia nových poslancov za časť Hnúšťa – Likier. Ešte v tomto volebnom období sa budem snažiť presadiť ďalšie projekty v oblasti bezpečnosti v Kolónii,“ povedal pre Echoviny.sk poslanec Matúš Golian.

Mestský rozpočet vybudovanie pracoviska a prijatie ďalšieho príslušníka MsP zásadne neovplyvní, ide o navýšenie vo výške 2 300 eur. Náčelník MsP Migaľa dokázal vo svojom rozpočte ušetriť ostatné chýbajúce financie na mzdu nového príslušníka MsP. Ďalších 400 eur odporučila komisia KOVP na vybavenie kancelárie vysunutého pracoviska.  „Je to významná vec a nový začiatok nášho boja s kriminalitou neprispôsobivých občanov v tejto časti mesta, kde sa po zotmení bojí človek vyjsť na ulicu,“ povedal pre Echoviny.sk predseda komisie Roman Lebeda.

Do Kolónie bude pridelený aj jeden príslušník mestskej polície, ktorý by mal bezpečnosť osobne monitorovať v poobedných a večerných hodinách. V prípade potreby privolá na pomoc posily z pracoviska MsP v Hnúšti. „Pokiaľ bude prijatý ďalší príslušník, rozpis služieb sme schopní zabezpečiť tak, aby v pracovné dni odslúžil jednu pracovnú zmenu jeden policajt priamo v Kolónii,“ potvrdil náčelník MsP Migaľa. Zároveň zdôraznil, že tento policajt bude neustále v uliciach miestnej časti: „Jeho úlohou bude aktívne vyhľadávať priestupky výlučne obchôdzkovou činnosťou. Na vysunutom pracovisku budeme striedať dvoch, alebo troch najskúsenejších policajtov, keďže ide o vysoko kriminalizovanú oblasť“. Migaľa pre Echoviny.sk uviedol, že po prijatí nového príslušníka bude tento zaradený na základný útvar v Hnúšti.

„Toto bola jedna z priorít môjho volebného programu, som rád, že sa to takto rýchlo podarilo, vyjadril sa poslanec za miestnu časť Kolónia Ján Ridzoň. Ridzoň je členom komisie KOVP a Golian sa dobrovoľne zúčastňuje jej zasadnutí. V Komisii pre ochranu verejného poriadku pracuje aj okresný riaditeľ poriadkovej polície Mgr. P. Žigo, bývalý príslušník PZ M. Krnáč, bývalý predseda komisie J. Škvarka a jej dlhoroční členovia J. Berceli a P. Grendel.

Miestna časť Kolónia je časť Hnúšte, kde je najciteľnejší problém kriminality a spolunažívania s neprispôsobivými občanmi. O vysunuté pracovisko MsP žiadajú občania už niekoľko rokov. O zriadení pracoviska a pridelení mestského policajta pre túto časť mesta definitívne rozhodnú poslanci MsZ, ak v rozpočte schvália potrebné finančné prostriedky. Predseda komisie KOVP Roman Lebeda sa pre Echoviny.sk vyjadril, že samotné spustenie MsP v Kolónii by sa mohlo stať realitou už v mesiaci apríl 2011.

ZDROJ: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  Kadet | 21. februára 2011 | 18:32 | 18:32

  Dobrý večer, chcel by som sa opýtať aké sú podmienky ak by mal niekto záujem o túto prácu. Vopred ďakujem.

  [Reagovať]

  viera lulcova reagoval:

  Chcem len pripomenut, ze tento zamer mali poslanci za Koloniu v minulom volebnom obdobi. Pan Golian je to len pokracovanie bývalých poslancov. Dakujeme pan nacelnik, ze sa ti podarilo presadit dalsie posilnenie mestskej policie je to velmi potrebne.

  [Reagovať]

  Matus Golian reagoval:

  V prvom rade chcem povedať, že veľkú zásluhu na tom, že MsP bude v Kolónii (za predpokladu, že sa schváli rozpočet pre rok 2011 aj s navrhovanými zmenami) ma náčelník MsP Mgr. Migaľa, nakoľko on predložil ešte v minulom roku návrh na zvýšenie príspevku pre MsP o 2300,- eur, ktoré mali byť použité práve na vytvorenie nového pracovného miesta pre prislušníka MsP. Samozrejme, že ja ako občan a aj ako poslanec za túto časť možem len a len uvítať takéto niečo. A budem sa len snažit o to, aby sa to zrealizovalo už v 1.polroku tohto roku. No a k tomu, že takýto zámer mali aj poslanci za Kolóniu v minulom období ja osobne skôr pochybujem. Každý jeden občan si môže prečítať zápisnice z uznesení z mestských zastupiteľstiev aj z celého minulého roku a nenájde tam čo i len jednu pripomienku, alebo návrh k rozšíreniu počtu prislúšníkov MsP a vytvoreniu výsuvného pracoviska v Kolónii. Navrhoval a predkladal to náčelník MsP Mgr. Migaľa. Dokonca MsP si sumu na kúpu drégera musela vyzbierať z pokút. Čo bolo podľa môjho názoru dosť smutné, že sa cca.2300,- eur nenašlo v rozpočte na rok 2010. Aj to na takúto vec upozorňoval takmer každé zastupiteľstvo len p. poslanec Škvarka. Takže myslím, že je trocha zavádzajúce to čo tu tvrdíte. Ale úsudok nech si z toho urobí už každý sám.

  [Reagovať]

  viera lulcova reagoval:

  Len pre upresnenie r. 2007, p. Kuspal na zasadnuti MsZ predniesol poziadavku o prijati dalsieho pracovnika na MsP. -pracovnik bol aj prijaty,. Je jasne ze niektore jednania sa konali mimo zasadnuti MsZ.. Pan nacelnik velmi dobre pozna situaciu v Kolonii / ako aj v meste / a preto mu na posilneni MsP velmi zalezi.
  Este raz velka vdaka.

  [Reagovať]

  JaM reagoval:

  Spomenul to v roku 2007 a potom dlllllllllllllllllho nič.

  [Reagovať]

 2. Autor:  daniela | 21. februára 2011 | 22:13 | 22:13

  konečne dobrá správa pre kolóniu.Dúfajme len, že sa to stane aj skutočnosťou.Všetci dobre vieme že sa o to snažili aj poslanci v minulom vol. období, vďaka aj im že boli vytrvalí.A vďaka všetkým tým čo to stále pripomínajú a starajú sa o bezpečnosť v našej m.časti/p.Migaľa a jeho chlapci/

  [Reagovať]

 3. Autor:  jano | 22. februára 2011 | 15:56 | 15:56

  Asi budete veľmi prekvapený, ale pridelením jedného policajta do Kolónie sa nedosiahne vôbec nič.. Tí čo to takto navrhujú asi nemajú o taktike zákrokov polície ani šajnu. Už vopred ľutujem toho policajta čo sa tu bude SÁM prechádzať a akože odhaľovať a vyhľadávať priestupky. Dúfam, že rozumný poslanci tento nepremyslený návrh nepodporia.

  [Reagovať]

  ivan reagoval:

  Súhlasim s Janom to je pravda že sa tam nemôže prechádzať sám ved som počul aj o takých stretoch že aj 4 chlapi dostali poriadne tak ako sa ubráni sám???? iba ak by bol SUPERMAN …….. Myšlienka výborná len to dotiahnite do konca a preboha neposielajte ho tam samého lebo budete zodpovedný dá sa povedať za jeho život…

  [Reagovať]

 4. Autor:  lukas | 23. februára 2011 | 22:41 | 22:41

  chudačisko , ten bude mať zasluženu mzdu , dufam že dostane aspon služobny tank .

  [Reagovať]

  Lubo reagoval:

  Ako každí vie tak občianska povinnosť hovori že je každý povinný občan ktorý vidí alebo vie o páchaní tr.činu má povinnosť zabrániť tomu alebo biť nápomocný pri ich riešení alebo ho oznámiť!! nevravným že má skočiť hneď do bitky ale je povinný zavolať políciu a konať tak aby bol na seba hrdý! Veľa ľudí sa redšej otočí a urobia sa mŕtvym chrobákom ako by mali pomôcť.Niekedy stačí iba narobiť krik a inokedy volať pomoc. Tu v kolonii sú preto taký neprispôsobiví lebo sa všetci otáčajú a doma rozprávajú ako by snimy naložili ale neuvedomujú si že je niekedy treba aj ukázať im že nie sú tu sami a majú susedov ktorý chcú len kľud, pokojný spánok bez hluku, ísť večer na prechádzku bez toho aby sa báli že sa im niečo stane! Tak ocenme snahu tých ktorý sa snažia o to aby sa nám ,, tým čo nič nerobíme“ lepšie bývalo. A nehádžme polená pod nohy našim zástupcom ktorý sa neboja nahlas hovoriť o tom čo mi rozprávame iba doma!!!!!!!!!

  [Reagovať]

 5. Autor:  Kadet | 24. februára 2011 | 20:48 | 20:48

  Vidím že komentáre sú tu rôzne, ale stále som sa nedočkal odpovede na moju otázku, aké sú podmienky prijatia na toto miesto! Dúfam, a očakávam skorú odpoveď.
  Ďakujem.

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA