Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Hnúšťanské zastupiteľstvo rozdelilo financie. Najviac sa ušlo futbalistom

28. februára 2019 | Komentáre: 0 |

Na februárovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Hnúšti (19. 2.) sa preberala aj otázka rozdelenia peňazí. O finančnú podporu žiadali kluby a skupiny z oblasti športu a sociálnych služieb.

Samospráva podporila mestské športové kluby sumou 37-tisíc eur. Najviac, presne 15-tisíc eur, dostal Futbalový klub Iskra Hnúšťa. Druhý najväčší príspevok (6 500 eur) poslanci odobrili volejbalovému klubu.

Taekwondo partii sa ušlo štyritisíc eur, kickboxerom z Leonu a aj fitnes klubu po dvetisíc. Športový klub Gladiators dostal 1 700 eur, bedmintonisti z Gymnázia Mateja Hrebendu o dve stovky menej. Hnúšťanskí turisti si prilepšili o 1 400 eur, kynologický aj stolnotenisový klub o 1 200 a ABC Team Hnúšťa o 500 eur.

Radnica športovcom rozdala o 2 200 eur menej ako vlani. Väčšina klubov chce peniaze použiť na pokrytie cestovných nákladov, štartovného či údržbu.

K rozdeleniu sa na zasadnutí vyjadril poslanec Matúš Golian. Ten bol aj členom sedemčlennej komisie, ktorá jednotlivé žiadosti posudzovala. „V tejto komisii som už sedem rokov. Je veľmi ťažké nájsť správny kľúč na rozdelenie dotácií. Ťažké je aj porovnávať jednotlivé kluby či už na základe členskej základne alebo úspechov,“ podotkol Golian a skonštatoval, že dotácie sa tento rok podľa neho rozdelili najobjektívnejšie.

Do oblasti sociálnych služieb z mestskej kasy putovalo 2 600 eur, teda o vyše sto eur viac ako v roku 2018. Občianske združenie Athéna dostalo 1 200 eur a Miestna organizácia Slovenského zväzu zrakovo postihnutých 700 eur. Zastupiteľstvo podporilo Mikroregión Sinec-Kokavsko šiestimi stovkami a do položky iné putovalo 100 eur.

O dotácie sa uchádzali aj rímskokatolícka farnosť a cirkevný zbor ECAV. Zastupiteľstvo ich žiadostiam nevyhovelo.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA