Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 23. januára 2021

Hnúšťanov lákalo filmové spracovanie erotického románu

10. júla 2015 | Komentáre: 0 |

Najbližšie v hnúšťanskom kine uvedú snímku Hacker.

msks hnusta 1Prvým filmom, ktorý si verejnosť mohla pozrieť v kine Rimava od nástupu Diany Vojenčiakovej do funkcie riaditeľky Mestského kultúrneho strediska v Hnúšti, bol Päťdesiat odtieňov sivej. Príchod tejto americkej snímky do kín sprevádzala výrazná medializácia. „Film 50 odtieňov sivej chcel vidieť každý, už len zo zvedavosti. Billboardy a reklamu naň som videla všade v Rakúsku. Vtedy som si povedala, že to bude prvý film, ktorým kino spustím. Bolo to dobré rozhodnutie. Pravdupovediac som plné kino ani neočakávala. Milo ma to prekvapilo,“ uviedla pre Echoviny.sk Vojenčiaková. Ako poznamenala, ďalšou snímkou v hnúšťanskom kine bude už čoskoro Hacker (14. júla). „A pre deti to 28. júla bude SpongeBob vo filme: Hubka na suchu.“

Šéfka MsKS verí, že záujem ľudí o kino bude aj naďalej veľký, aby mohli premietať aspoň dvakrát do mesiaca, a to teda jeden film pre dospelých a jednu rozprávku pre deti.
„Myslím si, že divák má za cenu, za akú filmové predstavenia ponúkame, vytvorené dobré podmienky. V kine je príjemne. Posedenie, hoci nie je nové, je celkom pohodlné. Zvuk je relatívne dobrý vzhľadom na to, že reproduktory nie sú najnovšie. Jediné, čo ma mrzí, je, že sa pred pár rokmi, keď bola na to možnosť, neurobila úplná digitalizácia kina. Mohli by sme púšťať novinky, ktoré práve bežia v lepších kinách na Slovensku a dokonca by sa vymenili a zmodernizovali sedadlá. Naše kino je síce digitalizované, keďže každý DVD formát je digitalizovaný, ale nenazvala by som to úplnou digitalizáciou,“ vyjadrila sa Diana Vojenčiaková. Ako dodala, môžu premietať len vo formáte Blu – ray, pričom najnovšie filmy sa takto zväčša dajú premietať minimálne dva mesiace po ich premiére.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA