Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 2. decembra 2020

VOLEJBAL: Hnúšťanky nezačali nadstavbové boje víťazne

25. februára 2020 | Komentáre: 0 |

Staršie žiačky VK Iskra Hnúšťa v sobotu (22. 2.) odštartovali nadstavbovú časť súťaže. Bojujú v nej spolu s Levicami, Krupinou a Banskou Bystricou o 5.-8. miesto.

V úvodnom zápase sa pod domácimi sieťami postavili zoči voči súperkám z Levíc.

Domáce hráčky mali s Levičankami zo základnej časti vyrovnanú sériu. Iskra s nimi najskôr v 5. kole vonku prehrala (1:3, 1:3), v 12. kole ich doma zdolala (3:2, 3:0). V nadstavbe si štatistiku vzájomných zápasov vylepšili hostky.

„Družstvo nastúpilo bez nahrávačky, preto muselo nastať k preskupeniu hráčok. Družstvo sa už nemohlo spoľahnúť na hru libera. Hneď prvý set ukázal, že Iskra nie je v pohode. Dievčatá nevedeli odolávať tlaku hostiek, ktoré vysoko vyhrávali už v úvode. Zlepšená hra v ďalších setoch však nestačila na v pohode hrajúce Levice,“ opisuje prvé stretnutie oficiálny web VK Iskra Hnúšťa.

V tom druhom začal lepšie domáci tím. Leviciam sa zranila hráčka a po striedaní bola ich lavička prázdna. „Zdalo sa, že by Iskra mohla pokračovať za úspešným koncom v sete, ale opak bol pravdou. Hostky sa zmobilizovali a zvrátili priebeh setu na svoju stranu. Po tomto vyhratom sete hostky dohrali zvyšok v pohode a zaslúžene vyhrali i druhý zápas,“ uvádza sa ďalej na webstránke.

Hnúšťa tak začala nadstavbu dvomi prehrami. Nasledujúcu nedeľu (1. 3.) si dievčatá zahrajú vonku pod levickými sieťami.

VOLEJBAL – I. TRIEDA ST. ŽIAČKY STRED, SKUPINA 5.-8.

VK Iskra Hnúšťa – VK Podlužianka Levice 0:3 (-10, -19, -18) a 0:3 (-22, -14, -20)

VK Iskra Hnúšťa: E. Boľfová, N. Michalková, T. Vrábľová, N. Piaterová, L. Javorová, K. Svinčiaková, (V. Strelníková). Tréneri: Š. Majeský, I. Pasiar, S. Tomčík

Ostatné výsledky: ŠVK Tatran Banská Bystrica A – TJ ŠK VK Krupina 3:2 (20, -22, -12, 15, 4), 3:1 (16, 16, -17, 12)

Ďalšie kolo: VK Podlužianka Levice – VK Iskra Hnúšťa (1. 3. o 9:00 h. a 11:00 h.)

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA