Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 7. marca 2021

V Hnúšti aj Tisovci sa bude testovať pravdepodobne cez víkend

18. januára 2021 | Komentáre: 0 |

Skríningové testovanie obyvateľstva, ktoré sa od pondelka 18. januára do stredy 27. januára koná na celom Slovensku, prebehne v Hnúšti a Tisovci pravdepodobne cez víkend.

Samosprávy o tom informujú na svojich weboch a facebookových stránkach.

Ako uvádza na Facebooku Mesto Hnúšťa, celoplošné testovanie na COVID-19 bude v tomto meste prebiehať najbližší víkend, teda 23. – 24. januára 2021 v čase od 8:00 do 20:00 hodiny a testovať sa bude na piatich odberných miestach.

Primátor Roman Lebeda spresnil, že štyri z týchto miest budú priamo v meste a jedno v Kolónii. „Všetky ďalšie informácie o odberných miestach i link na rezerváciu termínu zverejníme v utorok-stredu, intenzívne na tom pracujeme,“ dodal.

V Tisovci samospráva predpokladá, že testovanie sa takisto uskutoční cez víkend a vytvorené budú štyri odberné miesta:

Odberové miesto č.1 – Spoločenská sála MsKS

Odberové miesto č.2 – Telocvičňa SOŠ

Odberové miesto č.3 – Telocvičňa ZŠ

Odberové miesto č.4 – Kultúrny dom Rimavská Píla (len 23. januára 2021)

„Testovanie bude bezplatné. Prípravy odberových miest momentálne prebiehajú a o ďalších konkrétnych pokynoch vás budeme priebežne informovať,“ doplnila samospráva.

DOPLNENÉ 18. 1. 2021 o 20:31:

Aj v Klenovci sa bude testovať cez víkend,  informovala na Facebooku starostka Zlata Kaštanová. V obci budú zriadené dve odberné miesta, prvé v základnej škole, druhé v kultúrnom dome.
Otvorené budú od 8:00 do 20:00 hodiny.

„Obec pripravuje objednávací systém, vďaka ktorému sa občania vyhnú dlhému čakaniu v radoch. Pracujeme na možnosti objednávať sa elektronicky, alebo telefonicky. Informovať budeme prostredníctvom miestneho rozhlasu, sms správ (kto je na ne prihlásený), lokálneho infokánalu v televízii, www stránky obce a Facebooku,“ konkretizovala starostka.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Facebook.com, Tisovec.com


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
FacebookPosledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA