Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. októbra 2020

Hnúšťa: Technické služby mesta dostali novú techniku

5. októbra 2016 | Komentáre: 0 |

Ramenový nakladač MANN, traktor Zetor 110 a traktorovú vlečku, všetko v hodnote 162.972 Eur odovzdal primátor Hnúšte Michal Bagačka Technických službám mesta Hnúšťa v piatok, 30. septembra.

vozidla-tsMesto na techniku získalo dotáciu od Environmentálneho fondu vo výške 154.823,40 Eur, spolufinancovanie mesta ako žiadateľa je 5% čo predstavuje 8.148,60 Eur. Je to ďalšie obnovenie a modernizácia motorového parku TSMH, ktorým vedenie príspevkovej organizácie mesta i predstavitelia mesta chcú skvalitniť prácu v záujme skrášlenia a skvalitnenia verejnej zelene a TKO.
Prostredníctvom dotácie z Envirofondu sa Mestu Hnúšťa podarilo zefektívniť zhodnocovanie biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov prostredníctvom nákupu novej techniky, konkrétne kolesového traktora Zetor Proxima Power 110, ramenového nakladača MAN TGM 18.250 4×4 BB vrátane ramenového /reťazového nakladača/ nosiča kontajnerov RNR 14 V a vyklápacej traktorovej vlečky GPT 107.

Nová technika slúži na zber a zhodnocovanie biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov z parkov, cintorínov a verejných priestranstiev. Momentálne mesto zabezpečuje zber biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov od občanov 2x ročne, avšak podľa potreby sa tento zber s novou technikou vykonáva častejšie.

Mesto prostredníctvom traktora, ramenového nakladača a vlečky zbiera biologicky rozložiteľný komunálny odpad, pričom sa znížilo množstvo biologických odpadov ukladaných na skládke TKO. Ďalší cieľ, aby biologicky rozložiteľný odpad obsahoval čo najmenšie množstvo nežiadúcich nerozložiteľných zložiek sa napĺňa.

Zhodnocovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu prispelo k zníženiu počtu nežiadúcich skládok a tým aj zníženiu znečistenia podzemných a povrchových vôd blízkych vodných tokov, ktorých je v nivelete toku rieky Rimava veľké množstvo. Podiel organického odpadu na celkovom komunálnom odpade je približne 40% a zelený odpad sa využíva ako kompostovacia hmota. Mesto bude aj naďalej zelený odpad zhodnocovať samo alebo ho poskytovať na zhodnotenie iným oprávneným organizáciám.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Hnusta.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA