Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. novembra 2020

Hnúšťa: Špeciálna ZŠ získala ocenenie Briliantt

28. apríla 2015 | Komentáre: 0 |

Prvé miesto v kategórii základné školy získala Špeciálna Základná škola Hnúšťa za projekt Prekonajme spolu neviditeľnú bariéru – bariéru mlčanlivosti.

smolenice (16)Medzinárodný inštitút pre interdisciplinárny výskum pri Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave od roku 2014 vyhlasuje ocenenie Briliantt, ktoré podporuje, a zároveň vyjadruje verejné uznanie základným, stredným a vysokým školám, ktoré sa zaslúžili o zavedenie inovácií v poskytovaní vzdelávania. Cieľom vyhlasovateľa a organizátora ocenenia je informovať, motivovať, podporiť a oceniť jedinečné aktivity vzdelávacích inštitúcií, ktoré sa zaoberajú inováciami v poskytovaní vzdelávania. Nad ocenením Briliantt prebral záštitu minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Juraj Draxler.

Výsledky súťaže Briliantt boli verejne vyhlásené na medzinárodnej vedeckej konferencie s názvom Megatrendy a médiá v utorok 14. apríla 2015 v priestoroch kongresového centra SAV Smolenického zámku, kde ocenenie osobne prevzali Mgr. Balašková a Mgr. Krištofová. Ocenenie Briliantt i finančnú odmenu v tomto roku získali za inovačné projekty tri základné, stredné a vysoké školy. I. miesto v kategórii základné školy získala Špeciálna Základná škola Hnúšťa za projekt Prekonajme spolu neviditeľnú bariéru – bariéru mlčanlivosti.

smolenice (30)Cieľom projektu bolo implementovať najmodernejšie informačné technológie do vzdelávania žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou a mentálnym postihnutím a využívať i–Pady a PEN friends (hovoriace perá) ako prostriedky alternatívnej komunikácie nehovoriacich žiakov. Pomocou týchto prostriedkov zabezpečujeme plnohodnotné vzdelávanie žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami a pomáhame im odstrániť neviditeľnú bariéru, ktorá ich vyčleňuje zo spoločnosti – bariéru mlčanlivosti. O vypracovanie projektu a jeho implementáciu do praxe sa zaslúžili Mgr. Marianna Balašková a Ing. Katarína Mišanková. Mgr. Balašková je „ dušou“ tohto projektu a jeho implementácie v praxi aj v súčasnosti, za čo jej patrí veľké ĎAKUJEM!!!

Mgr. Janka Krištofová, riaditeľka školy

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Mgr. Krištofová


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA