Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. októbra 2020

Hnúšťa: Sobota bude plná zaujímavých podujatí

1. októbra 2013 | Komentáre: 0 |

Otvára sa námestie, park pri knižnici i detské ihrisko. Variť sa bude kapustnica a hrať bude country i Mass Riot.

revit3Primátor Hnúšte Michal Bagačka pozýva občanov na oficiálne otvorenie zrekonštruovaných a obnovených častí mesta. Po úspešnej revitalizácii v meste Hnúšťa dôjde v sobotu, 5. októbra k jeho oficiálnemu odovzdaniu námestia do užívania. Záverečné práce na revitalizácii námestia v Hnúšti mal podľa zmluvy dodávateľ ukončiť k 30. septembru 2013. Primátor je s námestím spokojný. Ako uviedol v rozhovore pre Echoviny.sk, ešte v roku 2012 jestvovalo riziko, že mesto vôbec nepristúpi k revitalizácii a príde o získané financie vo výške 754.108,59 EUR s DPH. „Našťastie sa nám ale podarilo investíciu začať realizovať. Projekty EU sú financované z 95% Európskou úniou a štátom a len 5% dáva mesto. Bolo by hriechom nevyužiť takúto príležitosť, lebo už nebude veľa príležitostí takéhoto financovania,“ povedal v máji 2013 pre Echoviny.sk Bagačka.

Prečítajte si aj: Michal Bagačka: „Darí sa nám budovať mesto, najpodstatnejšia je však zamestnanosť“

revit5Ohlasy na nové námestie sú dobré: „Zaznamenal som síce aj niekoľko negatívnych reakcií, podstatné však je, že omnoho viac je tých pozitívnych. Ak budú nejaké menšie nedostatky, budeme sa ich snažiť postupne odstraňovať. Ja verím, že ľudia budú spokojní,” povedal pre Echoviny.sk Michal Bagačka. Ako uviedol, námestie príde otvoriť aj vzácny hosť – podpredsedníčka Národnej rady SR a čestná občianka Hnúšte Jana Laššáková.

Prečítajte si aj: Hnúšťa: Komisia zasadala mimoriadne k novému námestiu

Okrem námestia otvoria v sobotu aj dve ďalšie časti mesta po rekonštrukcii a to III. etapu vonkajšej časti mestskej knižnice a zrekonštruované detské ihrisko na ulici Klokočova. Popri tom bude to rytmu hrať L.C. Band z Lučenca. O oboch rekonštrukciách prinesieme čitateľom informácie v osobitných príspevkoch.

Po „otváracej“ časti sa program presunie ku Mestskému kultúrnemu stredisku, kde prebehne ukončenie súťaže vo varení kotlíkovej kapustnice a vyhlásenie výsledkov súťaže a koncert speváka Roba Šimka a skupiny MassRiot.

Program – sobota, 5. október
09:00 – Otvorenie súťaže vo varení kotlíkovej kapustnice
09:30 – Odovzdávanie – „III. etapa Park pri mestskej knižnici“
10:00 – Odovzdávanie – „Revitalizácia v meste Hnúšťa“
10:30 – Koncert skupiny L. C. Band z Lučenca
11:00 – Odovzdávanie – „Detské ihrisko na ul. Klokočovej“
12:00 – Ukončenie súťaže vo varení kotlíkovej kapustnice
12:40 – Vyhlásenie výsledkov súťaže
13:00 – Koncert speváka Roba Šimka a skupiny MASSRIOT
14:00 – Ukončenie

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA