Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. januára 2021

Hnúšťa pripravuje na stránke mesta priestor pre zverejňovanie faktúr a zmlúv

17. januára 2011 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

Národná rada Slovenskej republiky v decembri 2010 schválila novelizáciu Občianskeho zákonníka, Obchodného zákonníka a Zákona o slobodnom prístupe k informáciám, ktorá zavádza pre verejnú správu, všetky obce, mestá a samosprávne kraje, ako aj nimi zriadené rozpočtové a príspevkové organizácie povinnosť zverejňovania uzatvorených zmlúv a platených faktúr na Internete. Faktúry musia byť zverejňované do desiatich pracovných dní odo dňa ich doručenia, alebo maximálne do tridsiatich dní od ich zaplatenia.

„Mesto Hnúšťa a jeho príspevkové a rozpočtové organizácie sú v zmysle zákona povinné zverejňovať zmluvy, objednávky a faktúry na svojej internetovej stránke. V súčasnej dobe pripravujeme na stránke mesta priestor v ktorom si mesto a jeho príspevkové a rozpočtové organizácie svoju povinnosť budú plniť“ vyjadrila sa pre Echoviny.sk prednostka Mestského úradu v Hnúšti Anna Tóbiková.

Podľa jej slov, v roku 2011 zatiaľ neboli uzatvorené žiadne zmluvy, mesto a jeho organizácie zatiaľ nevystavovali objednávky. Čo sa týka faktúr v zmysle zákona, mesto Hnúšťa termíny neporušilo.

„Príprava je dlhšia z dôvodu, že povinné zverejňovanie zmlúv, objednávok a faktúr musí spĺňať štandardy pre zverejňovanie informácií, na čo nepostačuje uvedené dokumenty skenovať. Musíme doriešiť zverejňovanie povinných dokumentov hlavne z našich rozpočtových a príspevkových organizácií a ich prenos na stránku mesta. Chcela by som zdôrazniť, že mesto na príprave pracuje a v termíne budú všetky dokumenty zverejňované“ uzavrela Tóbiková.

ZDROJ: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA