Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. apríla 2019

Hnúšťa: Primátor a poslanci zložili sľub

9. decembra 2014 | Komentáre: 1 |

Viceprimátorom mesta bude Roman Lebeda. Rozhodlo sa aj o zložení Mestskej rady a predsedoch komisií. Členov komisií zvolia v januári.

V pondelok, 8. decembra sa v priestoroch veľkej sály Domu kultúry v Hnúšti konalo ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Hnúšti po voľbách do orgánov samosprávy mesta, ktoré boli 15.11.2014.

Výsledky komunálnych volieb v meste Hnúšťa (15.11.2014)

Za primátora mesta bol zvolený:

Michal Bagačka, Mgr., (SMER-SD, KDH, SNS) – 1 119 hlasov

V 1. volebnom obvode boli za poslancov zvolení:

Roman Lebeda, PhDr., (SMER-SD) – 856 hlasov
Danka Kiráľová, Ing., MPH (nezávislý) – 649 hlasov
Grigorij Šamin, Mgr. (nezávislý) – 599 hlasov
Marian Petrok, Mgr. (SDKÚ-DS) – 483 hlasov
Margita Féderová, PhDr. (SNS) – 481 hlasov
Hilda Ginisová (KDH) – 476 hlasov
Michaela Hroncová, Ing. (SMER-SD) – 433 hlasov
Marta Jurčová, Mgr. (SMER-SD) – 417 hlasov
Ladislav Lebeda, MUDr. (SMER-SD) – 410 hlasov
Ivan Černák (SDKÚ-DS) – 398 hlasov

V druhom volebnom obvode si občania zvolili týchto troch poslancov:

Matúš Golian (nezávislý) – 171 hlasov
Viera Lulčová (KSS) – 121 hlasov
Ján Ridzoň (SDKÚ-DS) – 107 hlasov

DSCF3464_filteredV úvode rokovania podal predseda Mestskej volebnej komisie v Hnúšti Jaroslav Obrtanec správu o výsledkoch volieb, v súlade s ktorými bude mať mesto vo funkčnom období 2014 – 2018 primátora mesta Mgr. Michala Bagačku a 13 poslancov Mestského zastupiteľstva v Hnúšti, ktorým mandátová komisia osvedčila platnosť voľby. Zložením sľubu sa ujali výkonu funkcie novozvolených orgánov mesta Hnúšťa. V rokovaní ďalej primátor určil svojho zástupcu, pre roky 2014 – 2018 to bude p. PhDr. Roman Lebeda.

Pri MsZ bude pracovať Mestská rada v zložení PhDr. Roman Lebeda, Mgr. Grigorij Šamin, Mgr. Marián Petrok, Hilda Ginisová a Matúš Golian.

Bolo vytvorených aj 7 Komisií pri MsZ ako odborných, poradných a inicatívnych orgánov zastupiteľstva: komisia finančná, ktorej predsedkyňou sa stala Ing. Michaela Hroncová, komisia podnikateľskej činnosti, správy mestského majetku, regionálnej politiky, obchodu a cestovného ruchu – predseda Mgr. Grigorij Šamin, komisia výstavby, územného plánovania a životného prostredia – predseda Matúš Golian, komisia školstva, kultúry a športu – za predsedkyňu bola zvolená PhDr. Margita Féderová, komisia sociálna, zdravotná a bytová – predseda Mgr. Marta Jurčová, komisia KOVP – ochrany verejného poriadku – predseda Ján Ridzoň, a posledná Komisia na ochranu verejného záujmu – ktorej predsedkyňou sa stala Mgr. Marta Jurčová.

Sedem členné komisie sú zložené z poslancov mestského zastupiteľstva a ďalších osôb zvolených mestským zastupiteľstvom. Na dnešnom zasadnutí zvolili predsedov komisií s ktorými na nasledujúce zasadnutie mestského zastupiteľstvo sa pripraví návrh ostatných členov komisií zo zástupcov poslancov, i odbornej verejnosti a občanov.

V závere prvého zasadnutia bol schválený plat primátora mesta v rozsahu tej istej výšky ako doposiaľ, bol určený Mgr. Grigorij Šamin ako poslanec na zvolávanie MsZ v rámci zákonnej úpravy § 12 ods. (2) a (3) a schválení poslanci, ktorí budú vykonávať v zmysle zákona o rodine občiansky sobáš – uzatvorenie manželstva. Za sobášiacich boli určení Mgr. Michaela Hroncová, PhDr. Margita Féderová a PhDr. Roman Lebeda.

„Prvé zasadnutie mestského zastupiteľstva sa koná v období kedy sme zavŕšili Prvé Programové obdobie Slovenskej republiky v Európskej únii plnením Programov hospodársko – sociálneho rozvoja miest a obcí i Národného strategického referenčného rámca 2007 – 2013. Vláda schválila Partnerskú dohodu na roky 2014-2020 a nás čaká nielen nové funkčné obdobie poslaneckého zboru v rokoch 2014-2018, ale aj nové programové obdobie EÚ 2014-2020. Máme šancu, všetci spolu, posunúť naše mesto dopredu, pokračovať v jeho rozvoji, preto nás čaká závažná, dôležitá a neúnavná práca v prospech mesta Hnúšťa ale aj jeho okolia; pretože, ako povedal v príhovore primátor mesta, Hnúšťa je daná historicky ako najväčšie strediskové mestečko severu rimavskosobotského okresu, preto je treba spoločnými silami dosiahnuť jeho rozvoj a expandovanie na všetkých úsekoch spoločenského života,“ uviedla na oficiálnej stránke mesta Hnúšťa prednostka Mestského úradu Oľga Maciaková.

hnusta_msz (1)

hnusta_msz (6)

hnusta_msz (5)

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: O. Maciaková - Hnusta.sk a Echoviny.sk, foto: P. Hosťovecký, I. Garláty

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  Ján | 9. decembra 2014 | 12:09 | 12:09

    A aký je ten plat primátora?

    [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA