Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 6. júna 2020

Hnúšťa: Priestorov pre deti pribúda

18. marca 2014 | Komentáre: 7 |

Po zime sprístupnili ihrisko na Klokočovej ulici. Primátor Michal Bagačka avizuje, že rekonštruovať sa bude aj ihrisko na ulici 1. mája. Stavia sa aj vonkajšie verejné fitnescentrum.

Drobné rekonštrukcie a inštalácia šmýkačiek a hojdačiek prebehli v uplynulých dňoch na detskom ihrisku na Klokočovej ulici v Hnúšti. Ihrisko je oplotené a bezpečné. Autor projektu Roman Lebeda ho už ďalej nechce rozširovať. „Ešte vymeníme piesok v pieskovisku a diskutujeme o spomaľovačoch. Oddelíme priľahlú záhradu, kde sú psy fóliou a ďalej sa ideme venovať skrášľovaniu iných častí mesta,“ povedal mestský poslanec Lebeda.

Primátor Michal Bagačka má záujem, aby došlo k rekonštrukcii ihriska na ulici 1. mája. „Niekedy sa môže zdať, že niektoré veci idú v meste pomalšie, ako by mali. Ale my vieme o tom, kde sú problémy a postupne podľa priority pristupujeme k ich riešeniu. Tento rok zrekonštruujeme ihrisko na ulici 1. mája a v Mariášiho záhrade staviame nové vonkajšie fitnescentrum, súčasťou ktorého sú aj prvky pre deti,“ informoval Echoviny.sk primátor Michal Bagačka.

fotka (11)

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  Lila | 19. marca 2014 | 14:28 | 14:28

  Super, sme radi, že sa myslí na decká. Ihrisko na sídlisku 1. Mája je v katastrofálnom stave. O oplotení ani nehovorím a tiež neúčelné smetné koše, z ktorých vypadávajú smeti, lavičky bez sedadiel.Deti /tínedžeri/ sa púšťajú z toho malého kopčeka – z ihriska na bicykloch,čo neveští nič dobré. Ak chceme ísť s dobou a predchádzať detskej kriminalite, Mesto by malo určite porozmýšľať o cyklotrasách, či dráhach na downhill.A v neposlednom rade, aj to sídlisko potrebuje spomaľovače, stačili by aj dva.

  [Reagovať]

 2. Autor:  MN | 20. marca 2014 | 13:19 | 13:19

  Klokočka najkrajšie ihrisko v meste. Májovka super to tam už vyzerá hrozne. Nezabudni Roman na Nábrežko, aj tam sú deti.

  [Reagovať]

 3. Autor:  Zuza | 20. marca 2014 | 20:30 | 20:30

  Jééj tešíme sa, že sa s ihriskom na 1. mája bude niečo robiť. Oplotenie je v strašnom stave, všade trčia drôty, iba sa bojíme aby si malé deti nepovypichovali oči,bolo by ich okamžite odstrániť.
  A dúfam, že sa zmení aj umiestnenie hojdačiek, pretože detičky radi behajú po tom chodníku, alebo sa spúšťajú tade na motorôčkach a hojdačky smerujú priamo do chodníka, čiže sa po ňom nedá chodiť, ked sa deti hojdajú. Zle vymyslené.

  [Reagovať]

 4. Autor:  Boris Repák | 22. marca 2014 | 12:28 | 12:28

  Skvelé,neviem či je predvolebné obdobie alebo čo ale konečne sa niečo deje v Hnúšti. 🙂 Som veľmi milo potešený tomu fitnes centru vzhľadom na to že som zástanca zdravého životného štýlu a cvičení s vlastnou váhou takže konečne sa budem mať kde realizovať a ísť deťom príkladom. Každopádne aby som sa trošku zastal Romana a pána Bagačku. Za to v akom stave je ihrisko na 1. mája a všetky ostatné môžu jedine deti a spoluobčania. Mesto ihrisko postaví a je krásne nové no je na ľuďoch a deťoch či si ho budú chrániť alebo ho zdevastujú. Mali by sme všetci priložiť ruku k dielu a brániť si to čo dostaneme. Som rodený Hnúšťan a Hnúšťu mám rád, aj keď už piaty rok žijem v Banskej Bystrici vždy sa rád vraciam.

  [Reagovať]

  Roman Lebeda reagoval:

  Ahoj Boris,

  nepovedal by som, že ide o predvolebné obdobie, skôr je to otázka priorít. Najprv treba riešiť rôzne vážne problémy a keď zvýšia nejaké peniaze v rozpočte, investuje sa aj do takýchto projektov. Klokočova sa rekonštruovala v minulom roku, rovnako cesty, nové chodníky pri gymnáziu a medzi ul. 1. mája a Klokočovou. V roku 2012 sme vybudovali detské ihrisko v Kolónii, rekonštruovala sa knižnica Š. Pasiara. Vonkajšie fitko je z európskych peňazí a tam o čase výstavby rozhoduje ako dlho trvá schvaľovací proces. 2014 to verím bude oddychová zóna na ul. 1. mája, nové parkovacie miesta na Klokočovej a ďalšie.

  Som rád, že mladí ľudia ako Ty vedú zdravý životný štýl a mesto pripravilo pre športovcov ďalší priestor. Môžem prezradiť, že dávame dokopy nejaké drobné od sponzorov, za ktoré chceme vytvoriť provizórnu bežeckú trasu v parku, ktorá by bola spojená s vonkajším fitkom. Začínala by pri fitku a viedla cez park a ulicu Rad, na moste pri vyhni (ul. Francisciho) by sa vracala chodníkom po druhej strane pozdĺž Rimavy poza Bunker a evanjelický kostol na ďalší most a tam zase nazad popri Rak bare ku vonkajšiemu fitku. Je to pekné prostredie, trasa nekrižuje žiadnu hlavnú cestu. V podstate stačí niekoľko sto eur na vyčistenie niektorých úsekov a úpravy terénu. Behanie sa v Hnúšti teší čoraz väčšej obľube a budem rád, keď to v budúcnosti zaradíš do svojich motivačných videí (support 😉 )

  Z druhou polovicou Tvojho komentára absolútne súhlasím. To ihrisko pri starej knižnici je už totálne zdevastované napriek tomu, že je pod oknami ľudí. Verím, že po rekonštrukcii si ho budú ľudia strážiť a kontrolovať.

  Na záver oceňujem, že si sa pod svoj komentár podpísal a prejavil svoj občiansky názor neanonymne a držím palce v motivovaní ďalších mladých ľudí, aby na sebe makali.

  [Reagovať]

  Mirka Vargová reagoval:

  Môžem potvrdiť, že v prípade verejného fitness určite nejde o predvolebné obdobie, nakoľko projekt bol naplánovaný už v roku 2011, schválený bol v roku 2012 (konkrétne prostredníctvom Miestnej akčnej skupiny MALOHONT) a realizuje sa teraz, čo je úplne v poriadku, keďže sa realizujú aj iné projekty a nie všetko sa dá naraz…
  …na druhej strane zas – nech sa čokoľvek bude kedykoľvek robiť, v podstate vždy je to pred voľbami – niečo 3 roky pred, niečo pár mesiacov pred. Avšak to, že idú voľby, neznamená, že by sa malo prestať všetko robiť len preto, aby to nevyzeralo tak, že je to pred voľbami 🙂

  [Reagovať]

  Boris Repák reagoval:

  Prirodzene to bolo iba na odľahčenie situácie 🙂 Politiku (alebo veci čo sa týka volenia) som nikdy neriešil ani tieto otázky, vždy som sa pozeral iba na výsledok, takže ospravedlňujem sa ak som sa niekoho dotkol nebol to zámer určite nie 🙂 Teším sa a vyjadrujem podporu.

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA