Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. apríla 2019

Hnúšťa pozemky pre cintorín za 105-tisíc Eur nekúpi

13. októbra 2011 | Komentáre: 9 |

Poslanci kúpu pozemkov pod cintorín najprv schválili, potom zrušili.

Rozšírenie cintorína v Hnúšti je potrebné

Mestské zastupiteľstvo v Hnúšti na svojom rokovaní dňa 31. augusta  dodatočne zaradilo do rokovania nákup pozemkov v hodnote 105 012 eur (viac ako 3 milióny Sk). Podľa zápisnice z rokovania malo ísť o pozemky v tzv. Mariassyho parku a priľahlé pozemky za účelom rozšírenia mestského cintorína a využívania a zmodernizovania verejného priestranstva. Ponuku o nákup pozemkov dostalo mesto od rodiny Mariassych.

Viceprimátor doporučil nákup schváliť

„V cintoríne máme už len okolo 20 hrobov na pochovávanie, túto situáciu musíme riešiť, povedal na úvod primátor mesta Michal Bagačka. Viceprimátor Martin Pliešovský, uviedol, že o tejto ponuke vie už mesiac a doporučuje, aby mesto pozemky odkúpilo. Nákup pozemkov v diskusii podporili aj poslanec Miroslav Sihelský a Ľubomíra Hroncová.

Ridzoň: Malo by sa rozhodnúť, keď budú prítomní všetci poslanci

Poslanec Ridzoň kritizoval, že sa takýto bod dopĺňa na rokovanie, keď v dovolenkovom období chýbajú 4 z 13 poslancov. O sume 3 mil. Sk by podľa Ridzoňa mali rozhodovať všetci poslanci, nie len prítomní deviati a navrhol, aby bol tento bod presunutý na ďalšie rokovanie. Ako uviedol, mesto nemá peniaze na dokončenie ciest a ďalších problémov, nemalo by preto nakupovať pozemky za tak vysokú sumu.

Ridzoňov návrh na presunutie hlasovania neuspel a poslanci rozhodli, že mesto pozemky kúpi. Za hlasovali poslanci Pliešovský,  Ginisová, Sihelský, Fabová, Vach a Hroncová. Proti nebol nikto, traja poslanci sa zdržali  (Jurčová, Féderová, Ridzoň), štyria poslanci boli neprítomní.

Poslanci zrušili, čo predtým schválili.

Na ďalšom zastupiteľstve, ktoré sa konalo 4. októbra sa udiala zvláštna vec, keď poslanci uznesenie na nákup pozemkov zrušili. Primátor Bagačka pred hlasovaním povedal, že by uznesenie aj tak stratilo platnosť, pretože majitelia pozemkov už žiadajú vyššiu sumu. Rodina nám oznámila, že cenu prehodnotili a teraz chcú najmenej päť eur za meter štvorcový,“ vysvetlil Bagačka. Poslanec Matúš Golian (na augustovom zastupiteľstve nebol prítomný), ktorý opätovne otvoril túto tému, napriek tomu žiadal o hlasovanie a zrušenie nákupu pozemkov.

Lebeda: Chýbajú peniaze na dôležitejšie veci

Podobné podozrenie vyslovil aj poslanec Roman Lebeda, ktorý na augustovom rokovaní nebol prítomný: „O návrhu sa rozhodovalo vtedy, keď na zastupiteľstve chýbalo viacero poslancov. Návrh dostali do rúk až počas rokovania zastupiteľstva. Hnúšti chýbajú peniaze na mnohé veľmi dôležité veci, preto sme nesúhlasili s investíciou 100-tisíc eur do pozemkov, ktoré nutne nepotrebujeme.  Nespochybňujeme rozširovanie cintorína, ale potrebujeme mať v rukách analýzu, akú má kapacitu súčasné pohrebisko. Podľa toho by sme sa mali rozhodnúť, akým smerom sa budeme uberať,“ vyjadril sa pre médiá Lebeda.

Proti neboli ani tí, čo boli predtým za

Počas hlasovania o tomto bode už boli prítomní všetci poslanci. Za návrh na zrušenie uznesenia o nákupe pozemkov za 105 012 eur  hlasovalo 7 poslancov (Golian, Ridzoň, Lebeda, Jurčová, Féderová, Kiráľová, Bračo), proti neboli ani poslanci, ktorí v auguste hlasovali za. Títo poslanci (Pliešovský, Ginisová, Sihelský, Fabová, Vach a Hroncová) sa hlasovania zdržali.

Situácia na cintoríne ešte nie je kritická

Po zrušení uznesenia sa ukázalo, že situácia s pozemkami na cintoríne nie je až taká kritická. Ako uvádza tlačová správa agentúry TASR, na cintoríne zostáva ešte približne 30 voľných miest a kapacita sa môže rozšíriť o hrobové miesta, za ktoré nikto dvadsať rokov neplatí. „Mnoho ľudí nám takéto riešenie odmieta, no pravda je, že ešte máme kapacity aj v urnovom hájiku,“ doplnil pre TASR primátor Bagačka.

ZDROJ: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  ten | 13. októbra 2011 | 17:28 | 17:28

  Schválime – zrušíme, okolo 2O – približne 3O, najprv za schválenie – potom sa radšej zdržím hlasovania. Najprv som sa zľakol. že čo to čítam, potom som zistil, že to naši poslanci a vrchnosť a pochopil som………………….

  [Reagovať]

 2. Autor:  geriatria | 14. októbra 2011 | 1:54 | 1:54

  Keď sa PREDÁVALA NEMOCNICA hlasoval Pliešovský, Sihelský a Hroncová za to aby sa predala alebo lepšie povedané dala nemocnica Molnárovi lebo že nie sú peniaze na nemocnicu. Dobre čítam že teraz odporúčajú NAKUPOVAŤ pozemky zase Pliešovský Sihelský a Hroncová? To je super že už máme peniaze tak kúpte láskavo naspäť nemocnicu tí čo ste ju darovali!!!

  [Reagovať]

  Rasťo reagoval:

  Overil som si čo tu píšeš. Naozaj títo traja mali prsty aj v nemocnici, aj v nevydarenom „obchode“ s pozemkami. Aj vtedy pán Pliešovský dobre mestu poradil: skopírujem zo zápisnice ktorá bola vyhotovená pri predaji nemocnice:

  p. Pliešovský – mesto Hnúšťa nemocnicu má, budeme radi, keď zdravotná starostlivosť zostane v takom rozsahu ako je dnes, Ing. Molnár sa o NsP stará, robia sa rôzne opravy, údržby, modernizácia, vybavenie NsP novými prístrojmi, vybudovanie štandartnej izby, zabezpečenie lekárskej starostlivosti za pomoci špecialistov.

  😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  vždy vedel Hnúšti dobre poradiť 😀 😀 😀

  [Reagovať]

 3. Autor:  Jana | 14. októbra 2011 | 10:06 | 10:06

  Jedna poslankyňa sa preriekla že za to hlasovala lebo to bol veľký záujem p. Pliešovského. Zaujímavé keď sa kupuje čo kupovať netreba. 3 milióny nie sú málo. Radšej porobte cesty veď je to katastrofa.

  [Reagovať]

 4. Autor:  jefri | 14. októbra 2011 | 17:34 | 17:34

  Že by si tu niekto s toho kšeftu chcel dobre pomastiť brucho….? 🙂

  [Reagovať]

 5. Autor:  ten | 17. októbra 2011 | 11:48 | 11:48

  Ja by som bol radšej keby mesto Hnúšťa (poprípade pán primátor)odkúpilo môj byt na ulici C L E M E N T I S O V E J,ktorý je zaťiaľ nepredajný,pretože politika mesta sťahovať našich spoluobčanov z mesta do Kolónie a žiadna občianska vybavenosť ktorá tu bola za minulého režimu,urobili z Kolónie úplne mŕtvu adresu.Kto môžete utekajte s tohto super mesta kde za chvíľu už ani nič nekúpite a už sa sem nevracajte do tohto zapadákova.

  [Reagovať]

  ta reagoval:

  Naplno s vami súhlasím Likier je ako zamínované pole len aby sme nestretli čierneho lebo nevieme čo môžme od neho čakať. A prečo by mesto malo niečo kupovať pre nás a našich zosnulých keď im nezostane do vrecka – veď idú vianoce.

  [Reagovať]

 6. Autor:  Jaroslav | 17. októbra 2011 | 19:34 | 19:34

  Prestaňte trepať. Ja tu bývam 20 rokov a všetko je v poriadku.Je tu kľud, dobrí susedia a všetko v pohode.Že byt je nepredajný? Treba sa kus uskromniť
  a znížiť cenu.Poniektorí dávajú takú cenu v Kolónii, že ani v meste za byt toľko nepýtajú.

  [Reagovať]

  ten reagoval:

  Až máš písať takéto hlúposti tak si radšej zahryzni do jazyka a daj si dole konečne tie ružové okuliare.

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA