Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. októbra 2019

Hnúšťa potešila na Dni mesta aj mladé rodiny s deťmi

5. júna 2015 | Komentáre: 0 |

Kým v minulosti patrila nedeľa iba bohoslužbám, tento rok mesto pripravilo program pre rodiny s deťmi. Najväčším lákadlom bola jazda parným vlakom.

Zatiaľ čo po minulé roky končil program Dní mesta Hnúšťa nedeľnými bohoslužbami, tento rok časť zaujímavého programu iba začínala. Mesto sa rozhodlo pripraviť program pre mladé rodiny a hlavne deti.

dni_mesta_nedela (1)Najväčšou atrakciou bola jazda parným vláčikom, ktorý pre Hnúšťu zabezpečovalo občianske združenie Zubačka Tisovec. Medzi rannou a popoludňajšou jazdou stál vláčik v stanici v Hnúšti a záujemcovia sa mohli odfotografovať dokonca aj v parnom rušni, ktorý je unikátny svojim ozubnicovým systémom. Obidve jazdy boli už dopredu vypredané, dvomi vláčikmi sa previezlo dokopy 300 rodičov a detí. „Chcem sa poďakovať kolegom poslancom, že ma podporili v návrhu rozšíriť Dni mesta aj o deň pre rodičov s deťmi a riaditeľke Diane Vojenčiakovej a Mestskému kultúrnemu stredisku za to, že perfektne doplnili ďalší nedeľný program pre deti,“ povedal pre Echoviny.sk viceprimátor mesta Roman Lebeda a dodal, že veľké poďakovanie patrí aj členom občianskeho združenia Zubačka. S predsedom združenia Zubačka Jánom Spišiakom sa už dohodli na spolupráci aj na budúci rok.

Sprievodným programom boli nafukovacie atrakcie, maľovanie na asfalt, ukážky domácich miláčikov, maľovanie na tvár i program 007 kozliatok v priestoroch areálu knižnice prof. Š. Pasiara. dni_mesta_nedela (6)„Nápad venovať nedeľu deťom v rámci Dní mesta bol skvelý. Myslím, že tento rok si prišli na svoje všetci, od mládeže, seniorov, milovníkov ľudovej aj modernej hudby a tanca a deti. Bol to krásny pohľad vidieť nedeľné mesto plné natešených detičiek, ako sa vozia v parnom vláčiku, zabávajú sa so šašom, obdivujú cvičených psov, tešia sa z nafukovacích atrakcií a z divadielka, na ktorom sa poriadne zabavili nielen deti, ale aj ich rodičia,“ zhodnotila riaditeľka MsKS Vojenčiaková.

Spokojný bol aj primátor mesta Michal Bagačka: „Deň vyčlenený hlavne pre deti sa očividne osvedčil, preto máme ambíciu ho takto organizovať každý rok. V podstate naše Dni mesta máme vždy na konci mája, takže takto môžeme oslavovať aj Deň detí,“ dodal k téme primátor Hnúšte.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: I. Garláty

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA